Про це заявила екс-голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

«Списання чи придбання того чи іншого засобу виробництва – це абсолютно господарська операція. Тому, на мій погляд, це черговий факап з боку влади, вибачте за грубе англійське слово, але по-іншому не назвеш. І вчергове воно, безумовно, не є на користь українській економіці», - сказала Ляпіна.

Вона нагадала, що це не вперше влада намагається ухвалити подібне рішення, грубо втручаючись в діяльність господарюючих суб’єктів, які самостійно вирішують, коли здійснювати заміну чи капітальний ремонт рухомого складу, який має поганий технічний стан. Вона також наголосила: УЗ має постійно контролювати технічний стан вагонів, ремонтувати й оновлювати його за потреби. Натомість лише постійно підвищує тарифи на свої послуги, якість яких знижується.

«Якщо вони хочуть списати, чому вони не списували всі ці роки своїм рішенням господарським? Потрошку замінюючи вагони на нові. Ні, нічого такого не було. А ціни зростали з 2015 року на перевезення вантажів, зростали в рази. Потім виділили вагонну складову в ринковий сегмент. Тобто, джерела, за рахунок чого замовляти нові, були. Але де ці нові вагони?», - пояснила Ляпіна.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що примусове оновлення залізничних вагонів, яке ініціює Мінінфраструктури, збагатить олігарха Ігоря Коломойського та призведе до серйозних проблем для Укрзалізниці.

Популярні новини зараз

Жінка справила нужду на вулиці, посеред дітей і пенсіонерів, сусіди лютують: "Дивилася в очі і какала"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

55-річну жінку невідомий зіштовхнув з перону під потяг метро і втік: запам'ятайте це обличчя

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Показати ще

У свою чергу виконавчий директор Співтовариства Європейських залізничних та інфраструктурних компаній, що об'єднує операторів 71% європейських залізниць, Лібор Лохман зазначав, що в Європі вік залізничного вагона не є причиною для його списання і немає поняття "термін експлуатації вагона", головне - підтримувати його в справному стані.