Україна не повинна повертатися до неконтрольованого вивезення з України лісу-кругляка, ми повинні експортувати готову продукцію, а не сировину. Про це заявив народний депутат Андрій Ніколаєнко, коментуючи ініціативу влади скасувати заборону на експорт лісу.

"Ні, ми не будемо підтримувати (цю ініціативу-Ред.). Ліс не можна вивозити, потрібно вивозити готову продукцію. Я вважаю, що потрібно знаходити лазівки навіть у міжнародних договорах, які є між Україною та країнами ЄС – для того, щоб вони не тиснули. Але вивозити ліс точно не можна", - підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, в 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (лісу-кругляка) на 10 років. Однак пізніше в парламенті був зареєстрований проект № 4197-д Про ринок деревини, в якому є пункт про зняття мораторію на експорт. Не в останню чергу-через тиск ЄС, який потребує сировини з України.

У свою чергу заступник міністра економіки, торговий представник Тарас Качка заявив, що Євросоюз часом діє егоїстично, захищаючи власний ринок – адже, наприклад, вони залісняють власні території, але вимагають від України зняти мораторій на експорт. Тому українська влада повинна знайти баланс між цими ініціативами і розвитком економіки, і перш за все захищати власний ринок.