Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг розпочне фіктивну перевірку держпідприємства «Гарантований покупець» за порушення у виплаті боргів перед підприємствами зеленої енергетики, щоб відволікти увагу інвесторів від реальних проблем.

«НКРЕКП пізно увечері п’ятниці все ж ухвалила рішення про позапланову перевірку «Гарантованого покупця». Звичайно, бо підприємство безпідставно зупинило виплати 3 млрд грн «зеленим» електростанціям місяць тому. Було зрозуміло одразу, що в процес влізли з ОП Зеленського, яким треба ці гроші роздерибанити», - сказав Гончаренко.

За його словами, початок перевірки це, звісно, добре. Однак йому слабо віриться, що те ж саме ручне НКРЕКП знайде і покарає винних.

«Можливо це буде чергова відмазка, щоб і далі замилювати очі інвесторам», - підкреслив Гончаренко.

Він також додав, що від попереднього керівника Вадима Улиди залишилися лише згадки у відділі кадрів та скандали у ЗМІ.

Популярні новини зараз
Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Гороскоп на жовтень-2023 для всіх знаків Зодіаку: повний крах Левів, неймовірна удача Водоліїв та метушня Овнів "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ
Показати ще

«Він свою брудну роботу виконав і може відпочивати на лаврах. Цікаво подивитися чи така ж доля спіткатиме нинішнього й всіх наступних в.о. Гарпоку, які будуть призначатися з ОП», - підкреслив нардеп.

Як повідомлялося, у листопаді НЕК «Укренерго» за рахунок розміщення цільових «зелених» єврооблігацій залучила 825 млн доларів у європейських інвесторів, включаючи ЄБРР.

13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами. 15 листопада виплати отримали усі компанії, крім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду.

Компанія ініціювала кримінальний процес в Україні та Великобританії щодо посадових осіб ДП "ГарПок" та уряду через втручання у процес розподілу цільового кредиту від ЄС.

ДТЕК ВДЕ офіційно повідомило керівництво "ГарПоку" про кримінальний злочин, який він вчиняє.

За оцінками голови енергетичного напряму "Національної спілки юристів" Олександра Трохимця, дії керівництва ГарПоку є прямим порушенням українського законодавства, що тягне за собою невідворотність кримінального покарання.