Міністерство економіки підвищило граничну ціну на бензин і дизельне паливо на АЗС на 0,95-1,34 грн/л відповідно до формули «Роттердам+» - ціна на бензин в порту Роттердам плюс доставка в Україну.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані Міністерства економіки, пише РБК-Україна.

З урахуванням граничних торгових націнок максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна перевищувати 32,92 грн/літр, на "звичайне" дизпаливо – 32,16 грн/літр.

У порівнянні з початком січня середня ціна на бензин збільшена на 0,95 грн/літр, на ДП – на 1,34 грн/літр.

Як повідомлялося, 14 травня 2021 року Кабмін ввів формулу " Роттердам+" для визначення цін на бензин і дизельне паливо на АЗС.

Популярні новини зараз
Фіналістка шоу "Холостяк" Яна Соломко втекла в росію і забула про війну: "Виявилося, ти наша ганьба" Олексій Арестович заспокоїв українців і зізнався, що рф більше нічого не окупує: "Ми скоро туди дійдемо, ми близько" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення" Євген Кошовий з "Кварталу 95" ледь не розревівся, виїхавши до Варшави: "Нікуди повертатися"
Показати ще

Згідно з Постановою Уряду, середню вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначає Мінекономіки на підставі даних Platts CIF NWE (порт Роттердам-Амстердам-Антверпен), а також витрат 27 дол./ тонна на логістичне та інше забезпечення, згідно з зовнішньоекономічними договорами.

"Бензинова" формула є ідентичною до формули на вугілля " Роттердам+", яка діяла з 2016 по 2019 рік. Обидві вони засновані на котируваннях палива в порту Роттердам плюс витрати на доставку до споживача в Україні.