Президент Асоціації "Газові трейдери України" Андрій Мізовець заявляє, що держава повинна надавати пряму підтримку споживачам газу замість ручного регулювання газового ринку.
Про це він заявив в ході ток-шоу Energy Freedom організованому Energy Club.
"Якщо у нас не справляються наші виробники соціально значущих продуктів з навантаженням, хоча тут теж є маніпуляції і лукавство, то, напевно, треба допомагати в першу чергу їм, а не рубати ту гілку, на якій тримається наша газовидобувна галузь», - сказав Мізовець.
Він додав, що зараз НАК «Нафтогаз України» продає газ населенню за ціною, яка не покриває виплату ренти, через що компанія втрачає кошти, які могли б бути інвестовані у видобуток газу.
Також Мізовець підкреслив, що через розмиті формулювань в постановах Кабінету Міністрів їх можна трактувати по-різному, і ряд компаній, які отримуватимуть газ за пільговою ціною, зможуть зловживати цим і використовувати газ не за цільовим призначенням.
«Це рішення нам нічого не дасть, нічого крім сірого поля, в якому можна трактувати законодавство і так, і так. Це чергове популістичне рішення, яке не має нічого спільного з ринковим підходом і на жаль державне регулювання все більше проникає на ті шматки ринку газу, які ще залишилися», - підсумував Мізовець.
Нагадаємо, 30 грудня Кабінет Міністрів зобов'язав приватні газовидобувні компанії продавати до 20% свого газу за пільговою ціною виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та агрохолдингам. До переліку компаній, які мають право на пільговий газ увійшло 7 тис.компаній.
У свою чергу асоціацій газовидобувних компаній України заявила, що такі рішення уряду призведуть до зниження видобутку газу на 1 млрд куб.м, а європейські трейдери відреагували на ініціативу уряду реекспортом газу назад в Європу.