Влада Володимира Зеленського не домоглася бажаного-прибрати лідера опозиції Віктора Медведчука з політичної арени не вдалося ніякими методами. Ні закриття опозиційних ЗМІ, здійснене незаконним шляхом через РНБО і санкції, ні сфабриковані кримінальні справи не дали бажаного результату-Медведчук лише посилив свій вплив, наростив рейтинги і привернув увагу міжнародного співтовариства до беззаконня, що відбувається в країні.

Про це пише політолог Дмитро Джангіров.

"В офісі Зеленського розраховували, що закриття трьох телеканалів – «112 Україна», NewsOne і ZIK – на початку 2021 року допоможе зупинити швидкозростаючі рейтинги ОПЗЖ і Медведчука. Тоді якраз опозиційна партія вийшла на перше місце в рейтингах, обігнавши «Слугу народу». Зеленський пішов через РНБО, наклавши антиконституційні санкції на Медведчука, його сім'ю, телеканали. У майбутньому так само незаконно будуть закриті канали» Перший Незалежний", UkrLive.

Фото: capital.ua
Фото: capital.ua

Проти лідера опозиції було відкрито дві кримінальні справи. Що щодо санкцій, що у кримінальних справах влада досі не надала будь-яких доказів проти Медведчука. Захист політика легко розбив аргументи звинувачення в судах, тому посадити свого опонента Зеленський не зміг – жоден суддя не наважився піти на такий очевидний злочин. Замість цього політика незаконно утримують під домашнім арештом набагато більше допустимих 6 місяців.

Популярні новини зараз

Зірка "Холостячки" Роман Свечкоренко розповів про біду, яка трапилася з його дівчиною і дочкою

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Ведуча 1+1 Соломія Вітвіцька після розлучення знайшла собі розраду: "Далі буде ще цікавіше"

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Показати ще

Багато іноземних політиків, світові видання називають переслідування Медведчука політичним. Ряд іноземних колег Медведчука приїжджали в Україну підтримати лідера ОПЗЖ, піднімали питання в своїх парламентах. ООН у своєму річному звіті вказує, що в Україні влада незаконно переслідує опозицію, на це ж вказують інші міжнародні організації.

В Україні Медведчук за минулий рік зміцнився в статусі головного противника чинного режиму. Наприкінці року ряд видань опублікували рейтинги найвпливовіших політиків країни. Медведчук за версією "Телеграф" і "Вести «зайняв 5 місце, а за версією» кореспондент» - 7-е.ніхто з опозиційних політиків і близько не досяг подібних результатів", - пише Джангіров.

Фото: capital.ua
Фото: capital.ua

"Вчора Український інститут політики підготував підсумковий рейтинг активності та присутності у ЗМІ провідних українських політиків та громадських діячів у 2021 році. У ньому Медведчук зайняв 3 місце. Українські ЗМІ активно висвітлювали незаконне переслідування політика, а тому навіть після закриття телеканалів персона Медведчука стала ще більш популярною і обговорюваною", - додає політолог.

Він зазначає, що Медведчук навіть під пресом режиму, під домашнім арештом наближає падіння влади Зеленського.

"І невмілі спроби президента хоч щось зробити з опонентом не увінчалися успіхом. Швидше, навпаки, враховуючи той масштаб і рівень, на який вийшло питання незаконного переслідування опозиції в Україні. Президент РФ Путін відкрито вимагає від Зеленського припинити репресії проти Медведчука. Європа передала Зеленському аналогічні вимоги. У президента не залишається іншого виходу, окрім як звільнити Медведчука. Інакше міжнародна ізоляція не за горами.

Продовження незаконних політичних репресій щодо опозиції і незаконні кримінальні переслідування лише наблизять кінець Зеленського і його оточення», - вважає автор.