Про це в Facebook написала нардеп Людмила Буймістер, зазначаючи, що така ситуація дуже вигідна Росії.

“Європа інвестує в зелену енергетику, оскільки це важлива складова енергетичної безпеки, досягнення якої так сильно не хоче РФ. Саме тому наш північний сусід усіляко дискримінує відновлювані джерела енергії, щоб і далі займати панівне становище в енергетичній і, відповідно, політичній арені Європи”, - сказала Буймістер.

За її словами, уряд України сам створює проблеми галузі ВДЕ різним політичним та фінансовим тиском, що зупиняє розвиток чистих джерел енергії.

“Вже більше двох місяців “Гарантований покупець” без жодних адекватних аргументів блокує 3 мільярди гривень на своїх рахунках. Кошти від випущених єврооблігацій знецінюються, а кредитори взагалі не розуміють, що ж коїться у нас в державі”, - зазначила вона.

Популярні новини зараз
Банки посилять обмеження грошових переказів: навіть дрібні платежі доведеться пояснювати Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

“Бо Кабмін просто нехтує своїми обов'язками перед інвесторами і відмовляється виконувати меморандум, котрий мав конкретні терміни дії. З найголовнішого - держава мала забезпечити виплату всіх боргів до 31 грудня 2021 року”, - додала нардепка.

Вона підкреслила, що влада легко ігнорує навіть секретаріат Енергетичного Співтовариства, яке було посередником в підписанні меморандуму між урядом та інвесторами ВДЕ.

“Саме тому багато з них впевнено готується до міжнародних арбітражів проти України, а канадський інвестор взагалі розібрав свою сонячну електростанцію в Дніпропетровській області. І саме тому відповідь на моє риторичне питання є очевидною”, - сказала Буймістер.

Нагадаємо, у листопаді НЕК "Укренерго" шляхом розміщення цільових "зелених" єврооблігацій залучила 825 млн доларів у європейських інвесторів, включаючи ЄБРР.

13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами. 15 листопада виплати отримали усі компанії, крім однієї компанії - "ДТЕК ВДЕ".

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду. Компанія ініціювала кримінальний процес в Україні та Великобританії щодо посадових осіб ДП "ГарПок" та уряду через втручання у процес розподілу цільового кредиту від ЄС.

"ДТЕК ВДЕ" офіційно повідомило керівництво "ГарПоку" про кримінальний злочин, який він вчиняє.

За оцінками голови енергетичного напряму "Національної спілки юристів" Олександра Трохимця, дії керівництва ГарПоку є прямим порушенням українського законодавства, що тягне за собою невідворотність кримінального покарання.

Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг в грудні розпочала позапланову перевірку держпідприємства «Гарантований покупець». Перевірка здійснюватиметься через несплату боргів перед компаніями ДТЕК ВДЕ.