Про це заявив Президент асоціації деревообробних, меблевих підприємств та організацій Юрій Медведєв.

«У першу чергу постраждають ЧП, малі підприємства. У нас же з великих підприємств, в принципі, тільки заводи ДСП, і то їх не можна назвати, бо там чисельність 350-400 осіб. А малий бізнес - у карпатському регіоні. Вони й зараз страждають, адже ресурсу не вистачає», - розповів Медведєв.

На його думку, деревина не повинна вивозитись з країни, оскільки це дуже цінний ресурс, і він має перероблятись в Україні та експортуватись у вигляді готової продукції.

Він також спростував аргумент прихильників скасування мораторію на вивіз лісу-кругляку, які стверджують, що немає підстав хвилюватись, що ліс почнуть масово вивозити, бо ціни на нього у нас вищі, ніж в Європі.

«Сьогодні так. Але ж ціна поміняється, буде паритет цін, і повезуть. Україна не багата на сировину, ресурси обмежені, тому експортувати в круглому вигляді, якщо у нас є переробка. Те, що Україна заготовлює, а це порядку 18-20 мільйонів кубічних метрів деревини в рік, то деревообробка в стані це переробити», - пояснив Мєдвєдєв і закликав депутатів долучити представників деревообробної промисловості до роботи над законопроектом №4197-д, щоб внести всі необхідні поправки до другого читання.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Арешт на ваші гроші можуть накласти за лічені хвилини Назад в Україну пускатимуть тільки за гроші: що задумала влада для порушників які втекли закордон? Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Нагадаємо, у 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років. Проте вересні 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №4197-д про ринок деревини, у якому є пункт про зняття мораторію на експорт.

Натомість віце президент професійної асоціації екологів України Валентин Щербина заявив, що Україна має не лише зберегти, а й посилити мораторій на експорт лісу-кругляка, а також посилити боротьбу з нелегальним вивозом сировини, адже внаслідок такого вивезення Україна втрачає не лише екоресурс, а й бюджетні надходження.