Про це йдеться у заяві Енергетичного Співтовариства Energy Club.

«Застосування неринкових інструментів регулювання ціни в першу чергу негативно вплине на українське газовидобуток, адже компанії будуть змушені переглянути інвестиційні програми та обсяги буріння, що призведе до збільшення імпорту газу, яке призведе до подальшого зростання цін на газ», - йдеться в ньому.

Energy Club зазначає, що рішення Кабінету Міністрів порушують низку міжнародних зобов'язань України, Конституцію України та закони «про ринок природного газу» та «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» шляхом обмеження конкуренції та порушення права приватної власності через експропріацію газу власного видобутку.

У той же час, європейські країни використовують ринкові механізми, такі як адресні субсидії домогосподарствам і зниження податків для вразливих секторів бізнесу, при врегулюванні важкої ситуації, яка виникла через зростання цін на газ.

Також В Energy Club додали, що такі дії уряду щодо газовидобувного сектора поширять свій негативний результат на економіку всієї країни і приведуть до погіршення інвестиційного іміджу України.

Популярні новини зараз
Оля Полякова в патріотичному вбранні стала втіленням статуї Свободи для українців: "Краса неймовірна" Путіна рознесли в пух і прах після заяви пєскова: "Бабуїни-клоуни з прогнилими іклами" Російські пропагандисти знову "перевзулися", і вперше заговорили про капітуляцію: "Однозначно в цьому впевнені" Олексій Арестович повідомив що його вигнали з ОП Зеленського, вже знайшов нову роботу: "З мене знущаються"
Показати ще

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 7000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.