Про це йдеться у листах "Першої Енергетичної асоціації України" до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Комітету Верховної Ради з енергетики Андрія Геруса.

"Введення неринкових механізмів регулювання ціни призведе до перегляду компаніями своїх інвестиційних програм, обсягів буріння і як наслідок скорочення видобутку українського газу. За нашою оцінкою,тільки в 2022 році країна недоотримає 6-6, 5 млрд гривень інвестицій, а видобуток газу буде скорочуватися на 1 млрд куб.м з кожного наступного року», - йдеться в листі.

Асоціація підкреслила, що ці обсяги газу будуть заміщатися імпортом, що призведе до подальшого зростання цін на українському ринку та енергетичної залежності України, в першу чергу від Росії.

"ПЕАУ" звертає увагу, що прийняттям постанов Кабінет Міністрів порушив міжнародні зобов'язання України, зокрема угоду про асоціацію з ЄС, якою передбачається, що ціна на газ для промислових споживачів формується виключно на ринкових умовах.

"Хочемо нагадати, що саме через державне регулювання в частині встановлення низьких цінових обмежень (price cap) на ринку електроенергії, енергогенеруючі компанії не мали достатньої кількості обігових коштів для закупівлі палива при підготовці до опалювального сезону, що вже другий рік поспіль ставить під загрозу стабільне проходження осінньо-зимового періоду», - підкреслили в ПЕАУ.

Популярні новини зараз
Наймасованіша атака дронами на столицю: окупанти понад 5 годин кошмарили киян "Шахедами" "Скарб" може знайтись у кишені кожного: які українські монети можна продати за нечувані гроші Українці вліпили "ляпаса" Ігорю Кондратюку, який вирішив наїхати на Буданова: "Єб*ть ви поплавлений" Варус, Сільпо, АТБ вразили ціною борщового набору: "Не такі дорогі ті черешні по 1200 грн"
Показати ще

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 6800 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.