Рішенням про регулювання цін на газ український уряд фактично надав низці експортерів соняшникової олії та м'яса птиці субсидію за рахунок приватних газовидобувних компаній.

Про це йдеться в огляді британського агентства REDD.

"Запропоноване ціноутворення закріплює, що менш ефективні виробники з великими витратами зможуть заробити велику маржу. Також це прямий стимул збільшити витратну частину будь-що», - цитує REDD аналітика інвестиційної компанії Dragon Capital Дениса Сакву.

Також, за його словами, зараз неможливо визначити, хто буде купувати газ у найдешевших виробників, а хто у найдорожчих, при цьому ціни можуть відрізнятися в два рази через витратну складову, але цінова конкуренція буде неможлива через фіксовані ціни.

Агентство підкреслило, що в затвердженому списку покупців пільгового газу значаться великі експортери, такі як виробник соняшникової олії Кернел і виробник м'яса птиці МХП, що означає, що приватні газодобувачі будуть субсидувати експорт м'яса птиці, масел та інших продуктів.

Популярні новини зараз
Українці просять чоловіків призовного віку випускати за кордон - петиція президенту набрала голоси Тіна Кароль та Оля Полякова: українські зірки на сцені започаткували новий тренд - патріотична сукня Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх" Глава КНР Сі Цзіньпін після розмови з президентом Франції щодо війни в Україні: "Досягти режиму припинення вогню"
Показати ще

Також в REDD додали, що затверджена процедура торгів газом передбачає захисний механізм, який повинен гарантувати, що придбаний газ буде використовуватися тільки для виробництва основних продовольчих товарів, однак на практиці це буде складно проконтролювати.

Нагадаємо, 30 грудня Кабінет Міністрів зобов'язав приватні газовидобувні компанії продавати до 20% свого газу за пільговою ціною виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та агрохолдингам. До переліку компаній, які мають право на пільговий газ увійшло 7 тис.компаній.

У свою чергу асоціацій газовидобувних компаній України заявила, що такі рішення уряду призведуть до зниження видобутку газу на 1 млрд куб.м, а європейські трейдери відреагували на ініціативу уряду реекспортом газу назад в Європу.