Про це йдеться в листі Міжнародної Торгової палати до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

«Ми можемо втратити зростаючі обсяги видобутку газу приватними компаніями через перегляд у бік зниження інвестиційних програм, що однозначно призведе до негативних наслідків як для зазначеного сектора, так і для енергетики та економіки в цілому – оскільки поповнювати обсяги газу доведеться імпортом за вищими цінами», - йдеться в ньому.

ICC підкреслила, що європейською практикою не передбачається введення регулювання цін на газ для приватних підприємств і втручання у функціонування ринку газу навіть у критичних ситуаціях.

"Такими діями скасовуються результати однієї з найбільш успішно проведеної реформи-реформи ринку природного газу, яка була неодноразово позитивно відзначена не тільки на експертному, а й на міжнародному рівні», - підсумували в листі.

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Популярні новини зараз
Місячне затемнення 16 травня 2022 року: до чого потрібно бути всім готовим, і чим вразить Володимира Зеленського, прогноз астрологині Українцям показали справжнього Олексія Арестовича, таким його знають не всі: " То Подоляк знімав" Сергій Притула в перший день війни заплатив 10 тисяч гривень за таксі, щоб врятувати сина в Києві: "Плану не було" Представник Ізраїлю на Євробаченні ледь не розплакався, коли говорив про Україну: "Тримайтеся, я люблю вас"
Показати ще

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 6000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.