Оскільки неринкове регулювання призведе до скорочення видобутку газу в Україні і як наслідок до збільшення залежності від його імпорту.

Про це йдеться у листах ФРПЕК до прем'єр-міністра Деніса Шмигаля.

"Ручне регулювання ринку матиме вкрай негативний наслідок на інвестиційний клімат України, в результаті чого з великою ймовірністю почнеться скорочення обсягів видобутку газу, що призведе до збільшення його імпорту», - йдеться в листі Федерації.

ФРТЕК підкреслює, що законопроектами №6426 і №6426-1 передбачається повна зміна правил ринку природного газу, у бік його закриття від міжнародних ринків і повного припинення конкуренції на внутрішньому ринку.

Зокрема, законопроектом № 6426 передбачається заборона на експортні операції на ринку газу, що фактично знищить можливість арбітражу між українським та європейськими ринками.

Популярні новини зараз
Бійці спецпідрозділу "Kraken" попросила харків'ян повільно збирати валізи додому: "Можемо сказати точно" Представник Ізраїлю на Євробаченні ледь не розплакався, коли говорив про Україну: "Тримайтеся, я люблю вас" Олімпійська чемпіонка змінила гвинтівку для біатлону на автомат заради України: "Стоятиму до кінця" "Вже, на жаль, не з нами..." Настя Каменських з мамою змусила українців плакати
Показати ще

Федерація зазначає, що законопроект №6426-1, у свою чергу, створить неузгодженості між чинними законами, які регулюють ринок газу і призведе до його ручного регулювання, що в свою чергу спотворить конкуренцію і порушить принципи Закону «Про ринок природного газу».

"Федерація роботодавців ПЕК України звертається до народних депутатів-членів комітету з пропозицією суттєво доопрацювати вищезазначені законодавчі ініціативи, для стабільності функціонування газового ринку та збереження інвестиційної привабливості України», - підсумували у ФРПЕКУ.

Нагадаємо, 30 грудня Кабмін прийняв постанову, якою зобов'язав приватні компанії в Україні продавати до 20% свого газу за пільговою ціною агрохолдингам і компаніям-виробникам хлібопродуктів, молочної продукції та іншого.

Пізніше Мінагрополітики оприлюднило перелік компаній, які мають право на пільговий газ. У список з 6000 компаній увійшли найбільші агрохолдинги країни.

Асоціація газовидобувних компаній заявила, що рішення уряд Про часткову експропріацію газу призведе до падіння видобутку на 1 млрд м3, а європейські трейдери відреагували на ініціативу реекспортом газу назад в Європу.