Про це написав колишній заступник міністра енергетики Сергій Чех на своїй сторінці в Facebook.

"Держава продовжує ігнорувати проблему з боргами держшахт. Це величезна проблема всієї галузі, яка не вирішувалася роками. Яскравий приклад бачимо вже сьогодні-Шахтоуправління Південнодонбаське №1 опинилося на межі відключення за борги за електроенергію», - написав він.

Чех підкреслив, що борг шахти сформувався ще минулого року і його розмір становить кілька десятків мільйонів гривень.

Також він додав, що держава замість систематичного вирішення проблеми з боргами шахт займається точковим погашенням боргів і в основному після ажіотажу в ЗМІ.

"Сподіваюся, що Кабінет Міністрів, Міністерство енергетики та Фонд державного майна звернуть увагу на цю ситуацію і будуть вживати невідкладних заходів для стабілізації роботи державних шахт, оскільки така ситуація неприпустима взагалі, а особливо під час опалювального сезону», - підсумував Чех.

Популярні новини зараз
Анастасія Приходько зізналася, чи шкодує, що виступала за росію на Євробаченні: "Моя умова була..." Російські пропагандисти знову "перевзулися", і вперше заговорили про капітуляцію: "Однозначно в цьому впевнені" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Паливна криза в Україні: Японія простягнула руку допомоги для вирішення проблеми
Показати ще

Нагадаємо, що наприкінці 2021 року держава виділила з резервного фонду держбюджету 300 млн гривень на погашення заборгованості перед шахтарями. Однак цього недостатньо для її повного погашення, оскільки за словами голови Незалежної спілки гірників України Михайла Волинця, до 1 лютого заборгованість із зарплати перед шахтарями досягне 2,2 млрд гривень.

У свою чергу в жовтні минулого року «Шахтоуправління» Південнодонбаське №1 " вже відключалося від електропостачання через борги за електрику.