Iмпорт енергетичного вугілля для підтримки роботи енергосистеми здійснюється за принципом імпортного паритету, тобто за так званою формулою ціна на хабі в Роттердамі (Нідерланди) плюс вартість доставки в Україну.

Про це повідомив директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.

«Імпортне вугілля, яке заходить до України морем, і яке дозволило наростити запаси вугілля вдвічі до 700 млн т, купляється і постачається в Україну у тому числі на державні ТЕС «Центренерго» за ціною імпортних котирувань плюс доставка, перевалка, залізничні витрати. Це той самий «так званий» поганий Роттердам+, який застосовуючись в 2016-2019 рр. як я казав увесь цей час дозволяв проходити зиму без жодного ризику залишитись без світла і тепла», - зазначив експерт.

Омельченко наголосив, щоб без застосування принципу «Роттердам+» імпорту вугілля сьогодні був би неможливим.

Покриття дефіциту вугілля цієї зими та уникнення енергетичного колапсу у сезоні 2021-2022рр. «стало можливим завдяки застосуванню загальноприйнятого в міжнародній торгівлі енергоносіями принципу імпортного паритету або так званого «Роттердам +», - наголосив директор енергетичних програм «Центру Разумкова».

Популярні новини зараз
47-річний Святослав Вакарчук стане татом вдруге - мама малюка все та ж В українських водіїв хочуть почати конфісковувати автомобілі на потреби ЗСУ: хто може втратити "залізного коня" Юрій Ткач з "Квартал 95" показав "секретну зброю", якої так бояться в росії: "Ті самі, біологічні" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

Нагадаємо, формула «Роттердам+» - це методика визначення вартості вугілля, в якості палива для теплових електростанцій при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії в Україні. Методика застосовувалася в Україні з 1 травня 2016 по 30 червня 2019 року.

В 2020-2021 році справа «Роттердам+» була чотири рази закрита прокуратурою через відсутність складу злочину. Пізніше це рішення підтвердив Вищий антикорупційний суд.