Про це заявив народний депутат, член парламентського комітету з економічного розвитку Муса Магомедов.

Він також підкреслив, що у податкової немає ніяких підстав звинувачувати гірничо-збагачувальні комбінати в порушеннях при сплаті податків, підприємства діють в суворій відповідності з нормами законодавства.

"Сама суть тиску, який зараз відбувається на гірничо-збагачувальні комбінати, вона на чому заснована? На тому, що рента повинна нараховуватися не на руду – як за законом, а на концентрат, який виробляється з нього. Якщо цю логіку продовжувати далі, то можна говорити, як говорив директор «АрселорМіттал» Мауро, про помідори і про сік. Можна говорити про вугілля і про кокс, але потрібно розуміти, що є сировина, з якої повинна платитися рента - і є кінцевий продукт, до якого рента відношення не має», - пояснив Магомедов в ефірі телеканалу "Україна 24".

На його думку, тиск на легальний бізнес, який зараз здійснюється з боку фіскальних і правоохоронних органів, є політичним, а додатковим стимулом виступає прагнення влади за рахунок бізнесу поповнити держбюджет, який є дефіцитним.

"Почнемо з того, в якому стані знаходиться економіка і що відбувається з малим і середнім бізнесом, ковидні обмеження – все це, безумовно, позначається на стані бюджету і в даному випадку це спроби поповнити бюджет за рахунок тиск і за рахунок тих рішень, які насправді не відповідають закону», - вважає Магомедов.

Популярні новини зараз
Українцям можуть нарахувати додаткову допомогу Приготуйтеся до пекельної спеки: прогноз погоди на літо 2024 року не залишить шансу прохолоді та комфорту Польша готує великі зміни для українців: чи доведеться збирати речі Як українцям позбутися кредитки раз і назавжди: покрокова інструкція
Показати ще

Він також висловив упевненість, що підприємства через суди доведуть необґрунтованість претензій податкової.

"Не сумніваюся в тому, що рішення судів будуть на користь ГЗК, тому що я сам працював в металургії, Я розумію, як працюють керівники цих підприємств, ніхто з них не піде на порушення закону заради якихось ефемерних миттєвих вигод. Тому ще раз - є логіка, є економіка, є поняття ренти, яке означає, що є такий податок, який поширюється на те, що видобувається із землі. Із землі видобувається руда. А агломерат, окатиш, концентрат виробляються іншими підприємствами, іншими переділами", - підкреслив Магомедов.

Раніше президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що влада влаштувала фіскальний терор чесному бізнесу замість того, щоб боротися з контрабандою і корупційними схемами.

Нагадаємо, на початку року прокуратура заарештувала рахунки найбільшого українського металургійного комбінату "АрселорМіттал Кривий Ріг". У компанії висловили обурення цим рішенням, і звернулися до суду, який став на бік підприємства.

Незважаючи на рішення суду, податкова неправомірно нарахувала борги ГЗК Групи «Метінвест», і там теж влаштувала обшуки, до яких були залучені навіть представники СБУ. У той же час в компанії повідомили, що у підприємств немає ніяких податкових боргів, і це підтверджено навіть самою податковою службою.

У свою чергу народний депутат Ніна Южаніна заявила, що податкова служба повинна надавати підтримку найбільшим українським компаніям-платникам податків, а не тиснути на них, знищуючи репутацію України на міжнародній арені.