Про це заявив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

«Сьогодні під лозунгом «боротьби з тіньовим бізнесом и боротьби з тіньовою економікою» влада різко збільшує загальну кількість перевірок бізнесу. Вони (податківці – ред.) не ходять до тих, хто знаходиться в тіні, ходять до тих, хто платить легально. Хто і так дуже важко виживає в умовах пандемії. Тому, власне, і збільшення цих перевірок веде до переводу бізнесу в тінь», - розповів Пендзин.

За його словами, фіскальний тиск з боку влади зрештою призведе до зростання тіньового сектору економіки, адже легальний бізнес втрачає конкурентоздатність, порівняно з нелегальним. Окрім того, це негативно позначається на інвестиційному кліматі в країні, оскільки інвестор не працюватиме в умовах законодавчого свавілля.

«Збільшення перевірок веде однозначно до погіршення і інвестиційного клімату в країні, і до загально економічної ситуації», - наголосив Пендзин.

Економіст також звернув увагу на вибірковість дій влади стосовно бізнесу, зазначивши, що для влади існують «свої», яким надають преференції, та «чужі», для яких влаштовують «маски-шоу».

Популярні новини зараз
Українців закликають зробити запаси води: нова проблема Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..." Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

«Ми бачимо проблеми і по розслідуванню кримінальних злочинів, що здійснюють провладні народні депутати, ми бачимо реакцію влади з приводу своїх і з приводу всіх останніх. Пам’ятаєте, була дуже відома фраза, що «друзям все, ворогам – закон!». Ну чим закінчили керівники одної з європейських країн, де проводився, власне, цей принцип, ми, власне, знаємо. Тому владі, напевно, варто задуматися над тим, що у нас немає на сьогоднішній момент вічних керівників», - застеріг Пендзин.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що блокування правоохоронними органами роботи «АрселорМіттал Кривий Ріг» знищує інвестиційний клімат України та дискредитує країну на міжнародній арені. А юристи, опитані журналом «Форбс Україна», повідомили, що тиск на великі підприємства здійснюється з численними порушеннями українського законодавства.

Нагадаємо, на початку року прокуратура заблокувала рахунки самого потужного підприємства України з іноземними інвестиціями – «Арселор Міталл Кривий Ріг», за вимогою податкової служби. У компанії висловили обурення ситуацією і звернулися до суду, який ухвалив рішення на користь компанії.

Проте вже через місяць представники СБУ, БЕБ та Офісу генпрокурора провели обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах групи Метінвест у Кривому Розі, за тими ж вимогами податкової служби. У ході обшуків вилучили комп'ютерну техніку, через що частково була зупинена господарська діяльність підприємств.