Останньою надією бізнесу, щоб відбитися від "наїздів" податківців та інших перевіряючих, стали суди і максимальна публічність. Однак це вже призвело до того, що інвестиційний клімат в Україні практично знищений, пише РБК-Україна.

"Плани і обіцянки політиків щодо поліпшення бізнес-клімату в країні часто розходяться з реальністю. Команда нинішньої влади обіцяла знизити тиск на бізнес, і навіть прийняла закон про т.зв. "інвестиційних няньок". В реальності ж перевірки бізнесу всілякими органами зростають. Якщо в 2019 році їх було 181 тисяча, то в минулому року – 254 тисячі. Іншими словами, коли весь світ під час пандемії шукав стимули для розвитку бізнесу, в Україні навпаки стали більше перевіряти підприємства», - підкреслює видання.

Найбільше скарг з боку бізнесу, як з'ясували журналісти-на податкову службу. За інформацією Ради бізнес-омбудсмена, в третьому кварталі 21 – го року стався рекордний з 2018 року стрибок звернень з претензіями на роботу держорганів-на 50% в порівнянні з початком року. А кількість позапланових перевірок (сильний інструмент тиску на бізнес) зросла в 3 рази.

«У бізнес-середовищі зростає невдоволення інвестиційним кліматом в країні. Європейська Бізнес асоціація у своєму опитуванні генеральних директорів великих компаній з'ясувала, що настрої топ-менеджерів явно погіршився в другій половині минулого року: майже 60% керівників підприємств вважають інвестклімат несприятливим для ведення бізнесу. Іншої думки дотримується лише 7% опитаних", - наводить цифри видання.

Наростаючий тиск на бізнес остаточно руйнує інвестиційний клімат в Україні. Які б ідеальні закони не приймала Рада, ніхто не буде інвестувати в країну, де ризики військової агресії посилюються регулярними донарахуваннями, перевірками і необґрунтованими штрафами. Працювати під таким пресом податкових і регуляторних органів не зможе жоден бізнес, - резюмують опитані виданням економісти.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята "Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати
Показати ще

Нагадаємо, на початку цього року прокуратура на вимогу податкової заарештувала рахунки найбільшого українського металургійного комбінату "АрселорМіттал Кривий Ріг". У компанії висловили обурення цим рішенням, і звернулися до суду, який став на бік підприємства.

Незважаючи на рішення суду, податкова неправомірно нарахувала борги ГЗК Групи «Метінвест», і там теж влаштувала обшуки, до яких були залучені навіть представники СБУ. У той же час в компанії повідомили, що у підприємств немає ніяких податкових боргів, і це підтверджено самою податковою службою.

У свою чергу народний депутат Ніна Южаніна заявила, що податкова служба повинна надавати підтримку найбільшим українським компаніям-платникам податків, а не тиснути на них, знищуючи репутацію України на міжнародній арені. А юристи, опитані виданням "Форбс Україна", заявили, що тиск на легальний бізнес проводиться з численними порушеннями українського законодавства.