Але ці гроші не працюватимуть на економіку, а стануть проектом «Велика годівниця» для влади. Про це заявив народний депутат Дмитро Шпенов, пише Мінпром.

"Через Фонд майбутніх поколінь тільки в перший рік пройде 60 млрд грн. Далі сума зростатиме до кількох сот мільярдів на рік. Розуміючи розмах авторів ідеї введення економічних паспортів, стає ясно:» велике будівництво «було лише прелюдією до створення по-справжньому» Великої годівниці», де грошей вистачить усім", - підкреслив народний депутат.

Він нагадав: коли прийде час виплачувати власникам економічних паспортів їхні заощадження за 18 років, ні президента, ні його партії може вже не бути при владі, тому відповідати за наслідки їм не доведеться.

«А наслідки Ці будуть плачевними. Передбачається, що гроші фонду будуть інвестовані в ОВДП з прибутковістю 10%, тобто за 18 років загальна прибутковість заощаджень складе 450%. Начебто чимало, але в Україні є ще інфляцій і девальвація гривні. За останні 18 років вони склали 670% і 560% відповідно. З позиції сьогоднішніх реалій можна стверджувати, що по закінченню терміну люди отримають на руки сильно знецінені гроші», - пояснив Шпенов.

Він підкреслив: в умовах загрози російській військовій агресії ризики для економічної стабільності зростають. Не виключено, що найближчим часом Україну чекає Гібридна економічна війна з РФ і Білоруссю.

Популярні новини зараз
Поліція прийшла до нелюдів, які публічно глумилися над дівчатами: покарання за каламутні схеми та вечірки не за горами Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт 69-річна Валюха зі "Сватів" зібралася на фронт, захищаючи путіна: "Я спочатку спалахнула..." Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

«Чи потрібні нам в такій ситуації ризиковані економічні авантюри, такі як ведення економічних паспортів, які щорічно будуть поглинати 2% ВВП України? Так, такі фонди успішно працюють в багатих нафтою і газом Саудівської Аравії, ОАЕ і Норвегії, але у нас немає економічних підстав для створення подібного фонду. Важливо, щоб це зрозуміли автори відповідних законопроектів", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, у ВР подали законопроект про створення Фонду майбутніх поколінь, в якому будуть накопичуватися кошти. Згодом ці кошти будуть видані за "економічними паспортами" дітям, народженим після 2019 року.

Раніше перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що влада посилює податковий тиск на підприємців, щоб збільшити надходження до бюджету, але в той же час - ініціює введення проекту про економічний паспорт - відверто корупційний, антиконституційний і шкідливий для макроекономічної ситуації.

У свою чергу народний депутат Ніна Южаніна зазначила, що через популістську програму з економічним паспортом з держбюджету будуть вилучені мільярди, що може стати причиною зменшення соціальних виплат.