Демпінг цін на ринку електроенергії знищує енергетичну галузь України і загрожує відстрочкою синхронізації української енергосистеми з європейською енергосистемою ENTSO-E.
Про це йдеться в повідомленні Всеукраїнської енергетичної асамблеї на сторінці в Facebook.

«Демпінг як механізм антиконкурентної поведінки продовжує руйнувати енергетичну галузь України. Правила кардинально не змінюються. За таких умов роботи енергетичного комплексу України, якщо ми не збираємося і надалі змінювати свою ринкову філософію, правила і мораль може відбутися наступне: довгоочікуване тестування роботи ОЕС України в ізольованому режимі має шанс бути сильно знеціненим, а майбутню інтеграцію і об'єднання з ENTSO-E відстрочено», - йдеться в ньому.

Відзначається, що через демпінг цін на ринку, теплова генерація була переведена в базовий режим роботи, а майже всі 15 блоків атомних станцій були розвантажені до 11,8 ГВт.

Також Асамблея додала, що імпорт електроенергії з Білорусі витіснив потужності атомних енергоблоків, а мінімальна ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» знижувалася до 15 копійок за кВт-год.

"Вугілля і газ при такій ціні неможливо ні купити, ні оплатити, хіба що тільки в борг взяти, і надалі розкручуючи боргову спіраль в енергетиці", - підкреслили в Веа.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче
Показати ще

Нагадаємо, що раніше депутат Людмила Буймістер заявляла, що імпорт електроенергії з Білорусі призводить до зупинки українських електростанцій.

За її словами, імпорт проводиться через арабську фірму-посередника. І тільки в січні імпорт білоруської електроенергії через арабського посередника завдав збитків енергосистемі України на 1,3 млрд грн.