Підвищення податку на видобуток українського газу (ренти) призведе до погіршення інвестиційної привабливості країни, йдеться у висновках аналітика інвестиційної компанії Concorde Capital Дмитра Хорошуна.

"Пропонована зміна механізму ренти на природний газ в Україні знизить рентабельність власного капіталу набагато більше, ніж аналогічна недавня зміна щодо роялті на залізну руду. Інвестиційна привабливість України в цілому також постраждає", - йдеться у звіті аналітика.

За словами аналітиків Concorde Capital, влада буде прагнути підвищити ренту з 1 квітня, проте вони допускають, що завдяки діалогу уряду з видобувними компаніями конкретні ставки податків можуть бути переглянуті.

«Ми вважаємо, що переговори (між українськими виробниками природного газу та урядом) про зміну пропозиції можуть бути доречні. Зокрема, ми не виключаємо, що ставки роялті в остаточній редакції закону будуть нижчими, ніж у проекті від 9 лютого", - уклали в інвесткомпанії.

Нагадаємо, 9 лютого в Раді депутат "Слуги народу" Данило Гетманцев зареєстрував законопроект, яким пропонується збільшити ренту на видобуток газу до рекордних за всю історію 69%.
Ряд депутатів відреагували на пропозицію «слуги» побоюваннями, що влада свідомо знищує газовидобувну галузь, щоб повернути Україну в газову залежність від Росії.

Популярні новини зараз
СБУ під час обшуків знайшли у голови ДПС Києва $150 тисяч, 3 квартири та машини: мріяла про соболину шубу та Мальдіви "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..." Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити
Показати ще