Про це заявив екс-секретар РНБО Олександр Данилюк, коментуючи обшуки на підприємствах та податкові перевірки, кількість яких виросла удвічі за рік.

«В Україні відбувається шалений тиск на легальний бізнес. І це стосується не тільки великих компаній, хоча навіть міжнародні компанії потерпають від цього тиску. Наприклад, нещодавно були заарештовані рахунки «Арселор Міттал», - розповів Данилюк.

За його словами, податкові та правоохоронні органи чинять тиск не лише на великий бізнес, але й на малий та середній, через що вони регулярно виходять з акціями протесту.

«ФОПи кожного дня проводять демонстрації біля офісу президента. Кількість перевірок збільшилася майже в два рази правоохоронними та контролюючими органами», - зазначив Данилюк.

На думку експерта, такі дії влади негативно позначаються на економіці країни та знищують інвестиційну привабливість України, адже інвестори не будуть вкладати кошти в бізнес у країні, де панує беззаконня. Данилюк наголосив: влада має не знищувати бізнес, а розвивати його, забувши про персональні конфлікти.

Популярні новини зараз
Про ранню весну можна забути: незважаючи на погодні рекорди у січні, зима ще покаже українцям свою силу Головне за 5 лютого: штраф українцям за одяг, майбутнє Горбунова та Осадчої, подорожчання тарифів Lifecell Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому "Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі
Показати ще

«Я не розумію, як можна рубати сук, на якому ти сидиш. Не розумію. Бо без того, щоб економіка була сильною, не може бути ні сильної армії, не може бути ні пенсій, ні медицини. Я не розумію, яка логіка цих дій. Ми зараз спостерігаємо, яка економіка наша вбивається», - сказав Данилюк.

Раніше народний депутат, член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер заявила, що влада тисне на великий бізнес, щоб виконати свої популістські обіцянки, але при цьому знищує інвестиційний клімат в країні.

Нагадаємо, 4 січня Офіс генпрокурора заарештував банківські рахунки найбільшого українського металургійного комбінату "АрселорМіттал Кривий Ріг" на виконання рішення Шевченківського суду від 30 листопада 2021 року за позовом Державної податкової служби.

А вже через місяць представники Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Офісу генпрокурора провели обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах групи Метінвест у Кривому Розі через нібито податкові порушення. У ході обшуків було вилучено комп'ютерну техніку, частково зупинено господарську діяльність підприємств.