Збільшення податку на видобуток українського газу (ренти) призведе до відтоку інвестицій з газодобувної галузі і падіння власного видобутку, через що Україна буде змушена нарощувати імпорт газу за високими цінами.

Про це повідомила народний депутат Вікторія Гриб на своїй сторінці в Facebook.

«Настільки різке підвищення податку призведе до відтоку інвестицій в українську економіку. Жоден інвестор не захоче мати справу з державою, яка по ходу матчу змінює правила гри. Відтік інвестицій гарантовано призведе до падіння власного видобутку, Україна буде змушена збільшувати дорогий імпорт», - написала вона.

Також Гриб зазначила, що закупівля газу за високими цінами призведе до зростання тарифів на тепло і газ для населення.

Вона додала, що державний «Нафтогаз» має доступ до більшої частини українського видобутку газу, і замість того, щоб збільшувати ефективність компанії, депутати хочуть збільшити податковий тиск на неї.

Популярні новини зараз
Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця 69-річна Валюха зі "Сватів" зібралася на фронт, захищаючи путіна: "Я спочатку спалахнула..." Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни
Показати ще

"Сьогодні відносно дешевий газ внутрішнього видобутку-один з небагатьох факторів, що стримує зростання цін на блакитне паливо. Логічно припустити, що пересічні українці абсолютно не зацікавлені в збільшенні податку на його видобуток. Це вигідно імпортерам і організаторам схем з імпорту газу в Україну через фірми-прокладки», - підкреслила Гриб.

Нагадаємо, 9 лютого в Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується збільшити ренту на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 69%.