Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви розповів викладач Київської духовної академії та семінарії ієромонах Митрофан (Божко).

«Днем Ангела або днем Тезоіменитства називається день небесного покровителя, того святого, на честь якого було названо людину при хрещенні. Вшанувати свого небесного покровителя можна у молитві, звертаючись до нього. Наприклад, у ранковому правилі читаємо таку коротку молитву: «Моли Бога о мне, святый угодниче Божий (і називаємо ім'я святого, на честь якого названі), яко ты еси скорый заступник и предстатель у престола Божьего». Є й інші короткі молитви», - сказав отець Митрофан.

Також він зазначив, що «тим ми беремо благословення цього святого на наступний день».

Водночас священик розповів про необхідність щодня звертатися до святих із проханням, щоб вони не залишали.

Популярні новини зараз
Ірина Фаріон накинулась на "неправильні" імена українців: "Викликає огиду" "Вже з лютого...": що допоможе Україні зламати ворога, позитивний прогноз по зіркам Юрист зізнався, чи можна не піти у військкомат, якщо отримав повістку: "Необхідно..." "Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі
Показати ще

«Покликання християн - наслідувати Бога. Наслідувати Бога можна різними шляхами. Наш небесний покровитель є тим прикладом, який втілив у собі християнські чесноти, тою земною людиною, подібною нам - з плоті і крові, яка жила в цьому світі, яка мала обставини життєві. Можемо згадувати його життя та бачити, як він діяв у кожній конкретній ситуації. І в цьому можемо знаходити собі конкретний приклад», - пояснив викладач КДАіС.

Ієромонах Митрофан нагадав, що коли молимося своєму небесному покровителю, треба просити його допомоги в кожному дні і жити втілюючи християнські чесноти.

«День Ангела - це той день, коли звершується пам'ять цього святого. Найкращий спосіб провести цей день - причаститися Святих Христових Таїн. Щодня відбувається Божественна літургія, якщо не в парафіяльному храмі, то в монастирі, і можна знайти можливість прийти на ранню чи пізню літургію і причаститися», - зазначив священик.

Він пояснив, що якщо робочий день і немає можливості бути присутнім у храмі, то можна прочитати молитву або акафіст своєму святому.

«Акафісти є в інтернеті. І відсутність будь-якої молитви в друкованому вигляді не буде перешкодою для шанування свого Ангела Хранителя. Якщо немає можливості бути в храмі цього дня, окрім домашньої молитви, можна передати записку зі своїм ім'ям на поминання до храму», - пояснив викладач КДАіС.