Довіра міжнародних інвесторів до України падає через виборчий тиск на бізнес і загравання влади з олігархом Ігорем Коломойським.

Про це йдеться в матеріалі "Against All Odds: Has Zelensky Failed Ukraine?" в американському журналі Forbes.

"За даними доповіді про світові інвестиції, чистий відтік капіталу в Україні в 2020 році склав майже 900 млн доларів. Так вже два роки. Стає гірше. Українському уряду довелося використовувати валютні резерви, щоб стабілізувати українську валюту", - пише журнал.

Іноземні інвестори не розглядають Україну для вкладень, констатує видання.
У цьому, на думку журналістів, винна «неконструктивна політика влади щодо бізнесу».

Так, під тиск вже потрапив як малий бізнес, так і великі українські та іноземні інвестори (якось медична компанія Synevo, міжнародний сталеливарний гігант ArcelorMittal і найбільша українська компанія з виробництва сталі Metinvest).
"Нинішня податкова політика України і тиск на бізнес вважаються причиною слабких інвестицій і падіння підтримки Зеленського серед вищих керівників бізнесу і середнього класу. Відсутність інвестицій і робочих місць також сприяє падінню цієї підтримки", - вказує Forbes.

Популярні новини зараз
За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс В Україні очікують гіперінфляцію: чи варто скуповувати валюту до підвищення податків Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше
Показати ще

Розчарування посилюється також через те, що підвищення податків поширюється не на всіх.

"Один з головних покровителів Зеленського, мільярдер Ігор Коломойський, який перебуває під санкціями США, отримав підтримку українського парламенту, щоб уникнути підвищення податків на свої гірничодобувні підприємства. А відносини Зеленського з медіа-компанією Коломойського 1+1 стали предметом розслідування «панамських документів» про офшорні рахунки багатих і впливових людей", - йдеться в матеріалі.

Як відомо, наприкінці минулого року парламент прийняв закон № 5600, яким підвищуються податки для українців. Цей закон передбачає підвищення ренти на видобуток залізної руди, проте депутати прямо в залі виключили з нього підвищення ренти на марганцеву руду, яку в Україні монопольно видобувають підприємства Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, на початку цього року податкова служба нарахувала компанії «Арселормітал Кривий Ріг» податковий борг у розмірі 2,2 млрд грн, і звернулася в прокуратуру з вимогою заморозити рахунки підприємства – незважаючи на те, що компанія оскаржила цей борг в суді і виграла процес.

Пізніше, з тим же звинуваченнями, податківці в супроводі СБУ і Беб прийшли на ГЗК компанії «Метінвест»: була вилучена техніка і документація, через що діяльність підприємств була призупинення.