Про це йдеться у листі депутатів-членів МФО» Чиста енергія – здорове середовище " до директора секретаріату Енергетичного Співтовариства Артура Лорковського.

«З прийняттям законопроектів №7038 і №7038-1 видобуток газу в Україні може значно скоротитися, якщо не зупиниться зовсім. Це істотно ускладнить використання газу як перехідне паливо, що також буде суперечити євроінтеграційним намірам України в частині декарбонізації економіки», - йдеться в ньому.

Депутати підкреслили, що в рамках впровадження законодавчих ініціатив для реалізації європейського зеленого курсу Єврокомісія прийняла рішення про внесення газу в «зелену таксономію ЄС», яка передбачає для інвесторів ті види діяльності, які дозволяють декарбонізувати економіку.

"Тобто країни ЄС розглядають газ як перехідне паливо до чистих видів енергії", - підкреслили в листі.

Нагадаємо, 11 лютого Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає збільшення ренти на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 74%.

Популярні новини зараз
Світло буде відсутнє по 20 годин на добу: експерт попередив про найгірший сценарій Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

В Асоціації газовидобувачів попередили про ризик зупинки видобутку газу через різке підвищення податків і загрозу повернення до газової залежності від Росії.