Про це йдеться у листі депутатів-членів МФО» Чиста енергія – здорове середовище " до директора секретаріату Енергетичного Співтовариства Артура Лорковського.

«З прийняттям законопроектів №7038 і №7038-1 видобуток газу в Україні може значно скоротитися, якщо не зупиниться зовсім. Це істотно ускладнить використання газу як перехідне паливо, що також буде суперечити євроінтеграційним намірам України в частині декарбонізації економіки», - йдеться в ньому.

Депутати підкреслили, що в рамках впровадження законодавчих ініціатив для реалізації європейського зеленого курсу Єврокомісія прийняла рішення про внесення газу в «зелену таксономію ЄС», яка передбачає для інвесторів ті види діяльності, які дозволяють декарбонізувати економіку.

"Тобто країни ЄС розглядають газ як перехідне паливо до чистих видів енергії", - підкреслили в листі.

Нагадаємо, 11 лютого Кабмін зареєстрував законопроект, який передбачає збільшення ренти на видобуток газу до рекордних за всю історію країни 74%.

Популярні новини зараз
Де купити живу ялинку у Києві? Українці дізналися, коли розпочнуться новорічні ярмарки з лісовими красунями Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Перебої з поставками та ціновий колапс: соняшникова олія може повторити долю курячих яєць 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

В Асоціації газовидобувачів попередили про ризик зупинки видобутку газу через різке підвищення податків і загрозу повернення до газової залежності від Росії.