Про це йдеться у заяві експертів Центру економічного відродження при Кабінеті Міністрів.

"Зміна курсу на непрогнозовані фіскальні рішення зупинити інвестиційні проекти та вкотре сформує невпевненість в інвесторів, оскільки термін реалізації інвестиційних проектів у відобутку є тривалим, а обсяг капітальних інвестицій значним. (Як наслідок: - прим.) Скорочення власного видобування газу на 2 млрд м3 внаслідок виснаження існуючих свердловин та малої кількості нових. Погіршення енергетичної безпеки країни і збільшення її залежності від імпорту енергетичних ресурсів, зокрема з Росії», - йдеться в заяві.

В ЦІВ наголосили на необхідності напрацювати довгострокову і послідовну політику розвитку галузі.

«В Україні діє Національна економічна стратегія до 2030 року, яка передбачає запровадження саме стимулюючої рентної ставки для нових, законсервованих та важливих вуглеводнів. Такий крок сприятиме нарощуванню обсягів видобутку та в довгостроковій перспективи збільшить обсяг рентних платежів, а також вплине на зростання ВВП на 3% у наступні 10 років. Цей підхід є доцільним в контексті прагнення збільшення обсягу інвестицій та формування репутації країни із передбачуваною економікою", - наголосили експерти при Кабміні.

Нагадаємо, уряд та депутати фракції» Слуга Народу " зареєстрували проекти законів про підвищення податків на видобуток газу в Україні до 69-74%, що в 2-3 рази більше за поточний рівень. За словами експертів, рівень податків в Україні може стати найвищим серед усіх країн Європи.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти
Показати ще

В Асоціації газодобувників попередили про ризик зупинення видобутку газу через різке підвищення податків та загрозу повернення до газової залежності від Росії.