Про це Олесь Довгий заявити в інтерв'ю "Українським Новинам".

«На даний момент тільки у мене на окрузі знаходиться майже 14 тисяч переселенців. Ми підтримуємо їх продуктами харчування, предметами першої необхідності, одягом та іншою допомогою, а також організаційно та консультаціями. Думаю, на кілька місяців запас міцності, продовольства, буде забезпечений - я бачу резерви, звідки можна буде цей обсяг сформувати. Якщо ж люди отримають роботу, запуститься хоча б частина економіки і держава почне реалізовувати наскрізний механізм фінансування, то ми зможемо досить довго підтримувати переселенців», - зазначив Олесь Довгий.

За словами політика, потік переселенців зі Східної України йде через Кіровоградську область. При цьому забезпечені біженці їдуть на Західну Україну або за кордон, в Кіровградській області осідають соціально незахищені категорії українців, що вимагають постійної гуманітарної підтримки.

"Через наш регіон проходить дуже багато біженців-велика частина східного транзиту йде саме через Кіровоградську область. Багато хто залишається. Чим заможніші люди, тим далі вони їдуть - на Західну Україну чи за кордон. Таким чином, на місцях залишаються люди з невеликим або мінімальним достатком. Для початку ми їх приймаємо і розселяємо в установах освіти і культури – школах, садочках, будинках культури або інших центрах, де є якесь мінімальне забезпечення і бажано кухня. Коли був запас ліжок і матраців, були хоч якісь зручності. Зараз майже в кожному місті вже є дефіцит ліжок і матраців, і багатьом людям доводиться спати на підлозі, буквально на якихось речах. Звичайно ж, багато розселяють сім'ї у себе вдома", - зазначив Олесь Довгий.

На думку народного депутата, ключовим завданням є забезпечення переселенців опалювальним житлом до настання, Олесь Довгий зазначив, що тимчасові конструкції і модульні будинки, які доставляються в рамках західної гуманітарної допомоги, вирішують проблему лише частково.

Популярні новини зараз
Головне за 29 січня: новий курс валют, скандал в Ощадбанк, космічні суми в квитанціях, Ані Лорак спалилась Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів Легендарний Кузьма Скрябін знайшов, як порадувати всіх і з того світу: "Жаба має Вову в д*пу" Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

З приводу житла найбільше питань. Слава богу, закінчилися морози і в найближчі кілька місяців буде тепло. Це значно спрощує питання розселення, так як не потрібно опалення. Завдання мінімум для держави-знайти достатню кількість обігрівається житла до настання холодів. Основним же завданням є надання нового житлового фонду тим, хто позбувся даху над головою під час війни. Є тимчасові конструкції, які надаються нашими партнерами. Також активно будуються модульні будинки. Але не можу стверджувати, що це вирішує той обсяг проблеми, яка вже існує», - заявив Олесь Довгий.

Нагадаємо, Олесь Довгий двічі обирався народним депутатом України від одномандатного мажоритарного округу № 102 – на позачергових парламентських виборах 2014 і 2019 років. При цьому на останніх виборах Довгий виграв у висуванця» Слуги народу " Артема Петрощука, який визнавши перемогу опонента справедливою. До складу округу входять міста Знам'янка та Світловодськ, а також Знам'янський, Новгородківський, Олександрівський, Онуфріївський та Світловодський райони Кіровоградської області. Олесь Довгий народився в Києві в родині науковців. Родині Довгих належить інвестиційна компанія DOVGIY Family Office (DFO), що спеціалізується на нерухомості і високотехнологічних проектах.