Як повідомляє Центр інформації УПЦ, Блаженніший Митрополит Онуфрій очолює Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври.

На Божественній літургії Його Блаженству співслужать архієреї Української Православної Церкви та духовенство.

Разом із Блаженнішим моляться ігумені монастирів, віруючі.

Майбутній Предстоятель УПЦ отримав ім'я Онуфрій під час чернечого постригу у 1971 році у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі.

*** Преподобний Онуфрій народився на початку IV ст. Він був сином перського царя, який за наказом ангела віддав його на виховання до православного єгипетського монастиря.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв показав, як карма наздоганяє росіян: "Яка краса" Слава Камінська згадала бурхливу молодість і показала, як виглядала до пластики: "Здалося, що Джолі" Софія Ротару у 75-річний ювілей заявила про неважливість мови в Україні, тепер вона в місці сили: "Про кохання та мир" Потап "відповів" на запрошення співака Позитива повернутися в Україну: невже переконали репера
Показати ще

молодості святий, бажаючи наслідувати пророкам Іллі та Іоанну Предтечі, таємно пішов з обителі і оселився у Фіваїдській пустелі, ставши учнем одного з пустельників.

Після смерті вчителя преподобний прожив близько 60 років на самоті.

В останні 30 років самотності Бог послав розраду святому: біля його печери виросла фінікова пальма і чудесно з'явилося джерело. Щосуботи і неділі преподобному Онуфрію з’являвся ангел, який причащав його Святих Христових Таїн.

Подвижника поховав преподобний Пафнутій, який і записав його життя.