Територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України минулого тижня проведено 27 заходів контролю та складено 148 протоколів про адміністративні правопорушення.

У результаті за порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму понад 3,4 млн гривень. Порушники сплатили до державного бюджету України збитків довкіллю у добровільному та примусовому порядку на загальну суму понад 1,4 млн гривень.

Найбільш резонансне порушення було виявлено Інспекцією у Вінницькій області на Ладижинському водосховищі річки Південний Буг біля с. Зяньківці Тульчинського району. Інспектори провели розрахунок збитків на суму 1,46 млн гривень за незаконний вилов громадянами водних живих ресурсів, забороненими знаряддями лову (сітками), під час проведення операції «Нерест-2022». Заяву про вчинення кримінального правопорушення направлено до Вінницької обласної прокуратури.

Водночас фахівцями Придніпровського округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію громадянам на суму майже 619 тисяч гривень за незаконне вирубування дерев за межами населеного пункту в полезахисній лісовій смузі «Крилівська посадка» біля с. Запоріжжя на території Приютівської селищної ради Олександрійського району.