З початку повномасштабного вторгнення окупантів на територію України, фахівцями Оперативного Штабу при Держекоінспекції опрацьовано понад 400 надзвичайних подій, що несуть прямі та непрямі збитки довкіллю. Орієнтовна загальна сума розрахунків шкоди навколишньому природному середовищу по ряду екозлочинів становить майже 143 млрд гривень. І сума зростає щодня.

Серед найнебезпечніших фактів слід виділити пожежі на нафтосховищах, підірвані резервуари з хімічними речовинами, такими як аміак та селітра, пошкоджені газопроводи та знищені водні судна в акваторії Чорного моря. Детальна інформація є таємною до закінчення бойових дій та остаточної перемоги України. Проте, по кожному з випадків збираються всі необхідні вихідні дані, у тому числі відбори проб для лабораторних досліджень, та здійснюються відповідні розрахунки.

Наша мета - притягнути ворога до відповідальності, використовуючи інструменти міжнародного права та доказову базу, що створюється спеціалістами-екологами Оперативного штабу.

Маємо пам’ятати, що інфраструктура відновлюється протягом років, а унікальні екосистеми України, через військову агресію, ми втрачаємо назавжди, тому ціна втрат має бути відповідною!