Під час засідання розглядався ряд важливих питань, пов’язаних з посиленням глобальних спроможностей підрозділів фінансових розвідок (ПФР) та усієї системи протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (ВК/ФТ) загалом.

На Пленарному засіданні в контексті обговорення нових механізмів підвищення ефективності ПФР у середовищі, орієнтованому на ризики, було проведено три сесії:

Сесія 1 – Багатосторонній обмін інформацією (увага приділена багатостороннім механізмам обміну інформацією, зокрема на складних схемах ВК/ФТ, що включають кілька юрисдикцій);

Сесія 2 – Способи встановлення ефективних пріоритетів у внутрішньому та міжнародному співробітництві (увага приділена питанням управління ефективністю ПФР та пріоритетності діяльності ПФР, пов’язаної з внутрішнім та міжнародним співробітництвом);

Сесія 3 – Шляхи посилення ролі ПФР у національній системі протидії ВК/ФТ (досліджено, як ПФР можуть посилити свою роль як провідних інституцій системи протидії ВК/ФТ).

Популярні новини зараз
Українцям нададуть грошову допомогу у розмірі 10 пенсій: хто отримає Хліб, борошно та макарони: скільки коштуватиме простий продуктовий набір на початку жовтня В українських супермаркетах слідом за гречкою почали падати ціни на іншу популярну крупу Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Під час заходів Держфінмоніторингом взято також участь у регіональній зустрічі Європейських ПФР та засіданні Голів ПФР Егмонтської групи, де було порушено ключові питання для України.

Важливим питанням боротьби з глобальною загрозою, яку несе агресія РФ проти України є ефективне застосування міжнародних та національних санкцій та попередження їх обходу шляхом використання прогалин фінансової системи.

За ініціативи Держфінмоніторингу у співпраці із значною кількістю іноземних ПФР посилено роботу у напрямку аналізу та розслідування злочинів з використанням віртуальних активів за участі фізичних та юридичних осіб з РФ, а також їх колаборантів та пов’язаних з ними осіб.

Крім того, у ході операційної навчальної сесії Держфінмоніторингом разом з представником FATF та ПФР Бельгії представлено ключові результати та практичні рішення щодо глобальних та національних заходів з повернення активів. Варто зазначити, що ПФР України виступив одним із лідерів проекту Егмонтської групи «Повернення активів – Роль ПФР», разом з ПФР Бельгії. Під час презентації було наголошено на важливості координації та співпраці для ефективного повернення активів з метою попередження та протидії злочинній діяльності. Наразі це питання є особливо важливим в контексті боротьби з російською терористичною війною проти України.

Окремо, керівництвом та аналітиками Держфінмоніторингу проведено ряд результативних двосторонніх робочих зустрічей з іноземними ПФР з операційних та стратегічних питань, а також проведені відповідні переговори із Головою Егмонтської групи та Секретаріатом.

У рамках Пленарного тижня керівництвом Держфінмоніторингу проведено окрему акцентовану зустріч з Головою ПФР Польщі та керівництвом ключових підрозділів цього ПФР. В рамках зазначених перемовин, що проходили у теплій дружній атмосфері, досягнуто домовленостей щодо продовження підтримання високого рівня співробітництва та обміну фінансовою розвідувальною інформацією з метою досягнення результатів, що наблизять перемогу України.

Держфінмоніторинг разом із міжнародними партнерами продовжує послідовно вживати необхідних кроків з метою притягнення РФ та її інституцій до відповідальності за злочини проти України.