Минулого тижня територіальними та міжрегіональними територіальними органами Держекоінспекції проведено 24 природоохоронні заходи та складено 77 протоколів про адміністративні правопорушення. У результаті за порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків довкіллю на суму 2,1 млн гривень. Водночас до державного бюджету стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1,2 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Найбільш резонансне порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання зафіксовано у Житомирі. Так, на телефонну "гарячу лінію" Державної екологічної інспекції Поліського округу (Рівненська та Житомирська області) надійшло звернення небайдужих громадян, що повідомили про порушення, а саме забруднення водних ресурсів. Фахівцями ДЕІ здійснено захід контролю та відібрано проби неочищених стічних вод, які від непрацюючої каналізаційної насосної станції потрапляли до рівчака.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 242 КК України, по даному факту слідчими надано до Інспекції інформацію про кількість скинутих неочищених стічних вод до водойми. На підставі отриманої інформації, спеціалістами Держекоінспекції здійснено розрахунок збитків, що склав понад 1,5 млн гривень.