Державна екологічна інспекція у Сумській області опрацювала інформацію щодо негативного впливу на довкілля внаслідок дій російських окупантів на території ПрАТ «Монделіс Україна». Внаслідок військової агресії росії понад добу горіла Тростянецька шоколадна фабрика на Сумщині, шкода довкіллю склала 10,6 млн гривень.

Так, за матеріалами слідства, у другій половині березня 2022 року під час тимчасової окупації м. Тростянець військами російської федерації на місцевій шоколадній фабриці сталось кілька пожеж. Відповідно до інформації підприємства, там згоріло близько 13 000 м2 корпусу виробництва печива, 900 м2 тентованого складу, а також 265 м2 заготівельної дільниці. Оскільки росіяни не допускали рятувальників на територію фабрики для гасіння пожеж, на об’єктах вогонь вирував понад добу. Димові хмари несли в собі великі об’єми забруднюючих речовин, що потрапили в атмосферне повітря.

На основі отриманих офіційних даних про час, характер, площі та місць горіння, фахівці Інспекції здійснили розрахунки збитків, завданих внаслідок забруднення атмосферного повітря продуктами горіння.

Матеріали справи та розрахунки передано правоохоронним органам.