Через окупантів вигоріло 3 708 гектарів території Кінбурнського півострова на Миколаївщині, загальна шкода атмосферному повітрю, спричинена пожежами, становить понад 15,63 млрд гривень

Минулого тижня фахівцями Держекоінспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) проведено розрахунок розміру шкоди, зумовленої забрудненням атмосферного повітря внаслідок пожеж, що виникли у результаті збройної агресії російських військ, на Кінбурнському півострові. Так, встановлено, що:

- у період з 15 березня по 3 липня 2022 року горіли території Національного природного парку «Білобережжя Святослава» та Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», що знаходяться у межах півострова, вогнем було охоплено 2 109 га площі, сума збитків довкіллю склала 5,7 млрд гривень;

- у період з 1 березня по 3 липня 2022 року в межах Василівського та Кінбурнського лісництва ДП «Миколаївського ЛГ» (загальна площа 4272 га), зафіксовано 22 випадки лісових пожеж площею 1599,81 га, шкода довкіллю становить понад 9,93 млрд гривень.

Довідково: Кінбурнський півострів відділяє Дніпровсько-Бузький лиман від Чорного моря. Розташований у межах Херсонської та Миколаївської областей та має декілька природоохоронних об’єктів: дві ділянки Чорноморського біосферного заповідника (Волижин ліс та Солоноозерна), Національний природний парк «Білобережжя Святослава», Регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса», водно-болотні угіддя «Ягорлицька затока» та ін. Площа заповідних об'єктів півострова складає 68 % від усієї його площі. Крім того, півострів є важливою частиною «екологічного коридору», в межах якого пролягають міграційні шляхи величезної кількості птахів. Згідно з даними науковців тут можна зустріти близько 300 видів пернатих, адже на цій території склалися сприятливі умови для їх гніздування, сезонних концентрацій та зимівлі. У 2001 р. на Кінбурні зафіксували рекордну для Східної Європи кількість пеліканів рожевих, яких занесено до Червоної книги України.

Популярні новини зараз
Затримка пенсій та соцвиплат: у Мінсоцполітики попередили про можливі "перебої" у нарахуванні виплат В українських супермаркетах слідом за гречкою почали падати ціни на іншу популярну крупу В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..."
Показати ще

Наразі Кінбурнський півострів - це унікальна територія, неповторна екосистема, що постійно та нещадно зазнає негативного впливу унаслідок пожеж, спричинених військовою агресією.