Автори доповіді зазначають, що всупереч тому, що санкції економічного та політичного характеру є одним із основних інструментів, які застосовує міжнародна спільнота для невійськового впливу на держави, що порушують міжнародний правопорядок, за період багаторічної практики їх застосування підсанкційними державами були напрацьовані різноманітні механізми мінімізації негативного впливу застосування санкцій.

Так, згідно доповіді, уряд РФ вже активно застосовує низку заходів протидії санкціям, запроваджених країнами G7, Європейським Союзом та іншими світовими державами за неспровокований військовий напад на Україну, зокрема: легалізація та налагодження «паралельного імпорту» через держави-члени Євразійського співтовариства та інші «дружні» країни, фінансові операції в обхід глобальної банківської системи, прихований експорт через маніпуляцію під час транспортування товарів, часткове ухвалення блокуючого законодавства, використання посередників та інші.

У доповіді проаналізований досвід протидії санкціям з боку таких держав, як Ісламська республіка Іран та Корейська народно-демократична республіка.

З метою мінімізації результатів заходів щодо протидії санкційному тиску з боку РФ та російського бізнесу, автори дослідження пропонують налагодити системну роботу за такими напрямками: створити міжнародну групу з виявлення та протидії обходу санкцій з боку РФ, до складу якої мають увійти представники спецслужб та уповноважених державних органів , які застосували санкції проти РФ. Сприяти нормативному закріпленню пропозицій Європейської комісії про визнання порушень режиму санкцій злочином на рівні ЄС та на рівні національних законодавств держав-членів ЄС. Розширити практику застосування вторинних санкцій щодо компаній, які порушують санкційний режим та інші.