Внаслідок масованого обстрілу Києва 10 жовтня сильно постраждала будівля Національного науково-природничого музею Національної академії наук: вибуховою хвилею пошкодило і вибило оригінальні столітні вікна, а унікальна для Європи експозиція виявилася майже просто неба в дощову осінь.

"Навіть за часів більшовизму музей не знав такого нападу. Музей не бомбили німці під час Другої світової, хоча під час окупації залучили своїх експертів та вивезли багато цінних колекцій, щоб користуватися. Ті, хто зараз воює проти нас, — це справжні варвари. Вони просто всі знищують" , - розповіла про небачені в історії музею руйнування Оксана Червоненко, заступник директора з наукової та музейної роботи Національного науково-природничого музею НАН.

Під час масованого ракетного обстрілу Києва 10 жовтня через потужні вибухи у центрі столиці пошкоджено та вибито вікна трьох поверхів музею, збудованого у 1911 році. Оригінальні рами та скло збереглися до нашого часу, проте через війну та обстріл їх доведеться замінити новими. Це досить дорого — вікна великі, заввишки 2,5 м. Кожне вікно коштуватиме дорого, музей самотужки не може профінансувати такі витрати. Зараз головний виклик – прикрити віконні отвори, де вибито скло.

На ці потреби оперативно надали підтримку Міністерство культури та родина Довгих. За словами Оксани Гуляєвої, CEO сімейної компанії DOVGIY Family Office, вони одними з перших відгукнулися на прохання музею про допомогу: "Наш батько – Станіслав Довгий (президент Малої академії наук НАН) –сам колекціонер має музей мінералів. Національному природничому музею він передав частину власної колекції метеликів - з музеєм ми маємо багато спільного. Тому добре знаємо, що волога та різкі перепади температур для експонатів, представлених у музеї, мають надзвичайно руйнівну силу. Було дуже важливо оперативно відреагувати на проблему. Ми вдячні Міністерству культури – вони миттєво надали частину матеріалів першочергової необхідності, ми змогли оперативно закупити інше і це дозволило наступного ж дня розпочати роботи із закриття віконних отворів та захисту колекції ”.

За словами Оксани Червоненко з Національного науково-природничого музею НАН, на заміну вікон може знадобитися до 4 млн. грн. Швидкість збору коштів — це буквально питання життя та смерті для унікальних музейних експонатів, зокрема зниклих та унікальних тварин. Деяким колекціям близько 200 років, а унікальна споруда з кісток мамонта – єдина у світі.

Популярні новини зараз
Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

«Експонати не постраждали безпосередньо від вибухів, але їм через вибиті вікна загрожує вологість . Оксана Червоненко. - У нас багато ексклюзивних колекцій ще з XVIII століття, унікальних для Європи та світу, і ми не можемо допустити їхні втрати. Тому потрібно реагувати дуже швидко, щоб закрити та замінити розбиті вікна".

На даний час допомога сім'ї Довгих - найбільша. Про це розповіла заступник директора музею Оксана Червоненко: «Вони першими запропонували допомогу, адже ми маємо довгу історію зв'язків. Станіслав Олексійович Довгий багато років допомагає музею, не афішуючи цього. Він сам запропонував допомогу».

Нині продовжується збір донатів, щоб урятувати унікальні експонати київського музею. Свій внесок можна зробити за цієюзасланні.

Раніше DOVGIY Family Office взяв на себе витрати на зведення захисних споруд історичних пам'яток столиці від наслідків ворожих обстрілів, зокрема монументів засновникам міста Кію, Щеку, Хориву та їх сестрі Либеді на набережній Дніпра та на Майдані Незалежності, створив захисну конструкцію Золоті ворота та інші об'єкти культурної спадщини.

Нині представники родини Довгих планують також надати допомогу Інституту математики — він знаходиться поряд із Національним науково-природничим музеєм НАН і також постраждав унаслідок ракетного обстрілу 10 жовтня.