Нині для нього головним у житті стало волонтерство. Разом із друзями він створив благодійну організацію «Art Help», яка допомагає українським військовим та простим людям, що потрапили у важку ситуацію, а ще, навіть у ці складні часи, не залишає без піклування тварин.

— Олександре, як для вас почалося повномасштабне вторгнення?

— Як і для всіх, це було страшно. Моя квартира у Харкові на Салтівці, тож війна буквально увірвалася у мій будинок. Це моторошне почуття, коли ти нічого не можеш зробити, у тебе немає зброї, ти не вмієш стріляти. Я шкодую, що до війни не освоїв хоча б як користуватися автоматом.

Перші дні ми ховалися вдома, але потім поряд з нами прилетіли ракети з «Градів». Нам пощастило, що ми якраз у цей момент були у дворі і нас не зачепило.

Після цього 5 березня ми з дружиною вирішили виїхати з Харкова та переїхали до Полтави.

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком Максим Галкін спробував достукатися до озвірилих росіян знімком з Києва, від якого серце кровʼю обливається Головне за ніч, 26 листопада: відмова від екстрених відключень світла, зрада від Pianoboy на Нацвідборі та дитина у ліжку у святого отця путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

– А як ви почали займатися волонтерством?

- Спочатку я просто зі своїх заощаджень відсилав донати. Перед війною я продав кілька картин, але гроші за них не встигли прийти і ось із цих грошей я почав донатити на ЗСУ, скидати до різних благодійних фондів. А потім мене попросили допомогти знайомі із Харкова. Вони мають притулок для тварин і ми з дружиною почали закуповувати для них корм і відсилати їм поштою.

Далі спрацював ефект сарафанного радіо. До нас почали звертатися люди із проханнями про допомогу. Спочатку, найчастіше, це стосувалося допомоги тваринам. А потім у Полтаві я випадково зустрів свого харківського друга Андрія Ніколаєнка, і разом ми вирішили збудувати систему допомоги.

Олександр Юрковський
Олександр Юрковський

- Тобто ви розшили кількість допомоги та її спектр?

- Так, ми почали допомагати військовим. Спочатку це був спецпідрозділ «Кракен». Спочатку я їм просто відправляв як донати свої гроші, а потім ми з ними списалися і стали допомагати безпосередньо. У мене досить багато знайомих у соцмережах, зокрема й в інших країнах світу, і я почав кидати їм клич на збір. Ми купували те, що було потрібно нашим військовим, і привозили їм раз на тиждень. Там були і продукти, і тактичні аптечки, квадрокоптери тощо.

Пізніше до нас звернулися хлопці з Нацгвардії, котрі воювали під Балаклією — допомагали їм із коліматорними прицілами. Допомагали добровольчому батальйону «Хартія», різним бригадам ЗСУ: 92-й ОМБР (харківський напрямок), 110-й ОМБР (Донецький напрямок), 66-й ОМБР(Донецький напрямок), Силам спеціальних операцій (Запорізький напрямок), Російському Запорізький напрямок). Наразі проводимо збір для підрозділу Нацгвардії, який воює на Луганському напрямку.

допомога військовим від волонтерів
допомога військовим від волонтерів

Іноді допомагаємо просто окремим хлопцям, які йдуть воювати добровольцями – купуємо потрібне обладнання та одяг.

Дуже швидко про нас дізналися. Відчуття таке, що мій номер телефону має половина Харкова. Тож, крім допомоги військовим, ми почали допомагати старим, які залишилися в місті — розвозили їм продуктові пакети.

- Я так розумію, що переважно ви допомагаєте харків'янам?

- Не зовсім так. З одного боку, ми організували в Харкові волонтерський хаб, який базується в «Майстерні Карамелі» Андрія Ніколаєнка на вулиці Пушкінська. Про це місце вже багато хто знає і привозить туди і продукти, ліки, засоби тактичної медицини тощо. Все це ми потім розподіляємо та розвозимо.

Але в цілому ми допомагаємо там, де потрібна допомога, незалежно від географії. Є запит у військових – ми шукаємо гроші, закуповуємо, привозимо. Я так розумію цю війну виграють військові та волонтери.

– А наскільки складно зараз шукати гроші? Чи змінилася ситуація з початку війни?

- На жаль, зараз два графіки — з одного боку побільшало запитів, з іншого — поменшало донатів. У цьому змінилася і географія тих, хто допомагає. Якщо раніше ми мали 90% надходжень з-за кордону, і 10% від українців, то зараз все з точністю до навпаки.

Тому зараз наше головне завдання зробити все можливе і неможливе, щоб потік допомоги не зменшувався. Ми не здамося і допомагатимемо до дня нашої перемоги, а швидше за все навіть довше. Доки буде потрібна наша допомога.

Сторінки Олександра Юрковського та "Art Help" у соцмережах:

Instagram: https://www.instagram.com/oleksandr.art82/?igshid=NmNmNjAwNzg%3D

Фейсбук: https://www.facebook.com/alexander.yurkovskiy