Про це керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський та Броварський Антоній (Паканич) сказав під час урочистого перенесення раки з часткою мощей преподобномученика Макарія із Черкас до Переяслава.

«Святий преподобномученик Макарій у XVII сторіччі багато потрудився над збереженням Православної віри. Часи були не прості, насаджувалася унія, різні вороги прагнули нашої землі, але святий преподобномученик поклав всі свої сили та таланти, щоб зберегти Православну віру для нас з вами, і для цього він не пожалів навіть свого життя», - сказав митрополит Антоній.

Владика зазначив, що приклад стояння преподобномученика за Православну віру – це той ідеал, який повинно мати кожне християнське покоління.

«Часи здаються різними, але ми з вами одні і ті ж. Для Господа цінна душа кожної людини, коли б вона не жила. Народжуємося для того, щоб жити у вічності Царства Христового, а диявол – ворог людського роду, намагається робити все для того, щоб людину відволікти від того прямого шляху, який обов’язково веде в Царство Христове», - продовжив він.

Архієрей нагадав про те, що усі подвижники не думали про якісь великі ідеали, вони думали про спасіння своєї душі.

Популярні новини зараз
Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

«Стояння за віру, щира молитва, християнські подвиги – це те, що дає людині сили протистояти різним ворогам, різним силам. Якщо хочемо бути християнами, якщо для нас голос, який звучить з Євангелія є дороговказівкою, і особисте життя на цьому будується, це є той християнський подвиг, який дає кожному із нас, крок за кроком, обов’язково йти в прямому напрямку, який приведе у вічні обителі Отця Небесного», - пояснив керуючий справами УПЦ.

Митрополит зазначив, що преподобномученик Макарій прибув у Переяслав, щоб у такий складний для всіх час засвідчити, що цінність земного життя Господь визначає тільки тоді, коли наші імена будуть записані в книзі життя вічного.

«А для цього треба потрудитися. І не просто сказати, що я православний і стою за Православну віру. Тому що сила, яка нам потрібна сьогодні, вона криється не в наших з вами можливостях. Ми сильні, якщо будемо черпати силу у Бога», - продовжив архієрей.

Владика нагадав, що виповнилося 80 років з того часу, як мощі преподобномученика Макарія покинули Переяслав, але віднині вони повернулися.

«Сьогодні ми зібралися для того щоб прославити преподобномученика Макарія і помолитися, щоб Господь дав кріпость і силу. Щоб Господь дав мир нашій Вітчизні. Щоб ця війна, яка уносить багато життів наших співвітчизників, закінчилася і можна було будувати майбутнє нашої Вітчизни. Але для православних християн найважливіше, щоб ми своїм життям будували свою віру, на якій ґрунтуватиметься наше з вами спасіння. І сподіваємося, що спасіння майбутніх поколінь», - підсумував митрополит Антоній.

Як повідомлялося, 20 листопада у Переяславі сотні віруючих Української Православної Церкви зустріли із Черкас старовинну раку з часткою мощей небесного покровителя краю – преподобномученика Макарія, Канівського та Переяславського чудотворця. Рака встановлена у Свято-Михайлівському Переяславському монастирі – там, де святі мощі зберігалися ще у XVIII столітті. Перенесення мощей очолив керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

*** Преподобномученик Макарій народився у 1605 році у Овручі, на Волині, у знатній родині Токаревських, відомих ревнителів Православ'я. Київський митрополит Петро Могила помітив в ієромонасі Макарії відданого сина Церкви Божої, і в 1638 році призначив його настоятелем Кам'янецького Воскресенського монастиря. За життя преподобний Макарій керував братією Куп'ятицького монастиря, очолював Пінський монастир, керував братією Успенського Овруцького монастиря, був настоятелем Канівського монастиря.

Помер преподобний Макарій мучеником. У 1678 році турки повісили настоятеля за руки та за ноги між двома стовпами, а потім відрубали голову.

Священномученик Макарій був прославлений ще за життя - він був чудотворець та мав дар прозорливості.

У 1688 році при оновленні храму труна преподобномученика була відкрита, і в ній знайдено нетлінне тіло святого.