Саме на цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови Держекоінспекції Ігор Зубович під час спільної пресконференції із народним депутатом України, головним координатором Оперативного штабу з фіксації екозлочинів РФ Оленою Криворучкіною. Зокрема учасники розповіли про збитки, завдані росією екології України за 9 місяців війни.

«Протягом 9 місяців повномасштабного вторгнення держава-агресор завдала збитків довкіллю України на загальну суму понад 1,38 трлн гривень. На превеликий жаль, цифри не остаточні. Адже щодня наші фахівці продовжують документувати нові випадки та розраховувати нові збитки», - наголосив Ігор Зубович.

Наразі Фахівці Держекоінспекції проводять заходи контролю на деокупованих територіях. Яскравим прикладом того є Інспекція у Харківській області, де наші спеціалісти у період з 20 вересня по 15 жовтня 2022 року обстежили 26 об’єктів та зафіксували численні екозлочини.

«Сьогодні позиція Держекоінспекції, і моя власне також, полягає у тому, що після звільнення тимчасово окупованих територій, третіми за ЗСУ та ДСНС, які проводять розмінування, мають йти фахівці Держекоінспекції та Оперативного Штабу, щоб фіксувати злочини проти довкілля», - сказав Ігор Зубович.

Очільник Держекоінспекції також зазначив, що наразі фахівці відомства працюють над розробкою методики, яка дозволить розраховувати шкоду, завдану навколишньому природному середовищу внаслідок обстрілів забороненими фосфорними бомбами, які використовує росія.

Популярні новини зараз
Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня В Україні громадянам доведеться сплатити податок навіть за старі квартири: скільки є часу Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще

Крім того, Оленою Криворучкіною акцентовано на міжнародному фронті, який веде Оперативний Штаб: «Мною та Юрієм Корявченковим ще у вересні ініційовано Звернення Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї ООН, Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища, Єврокомісії та Європарламенту щодо створення Спеціальної Екологічної Моніторингової Місії (СЕММ), яка буде опікуватись питаннями екозлочинів на території України. Для нас надзвичайно важливо, щоб росія понесла фінансове покарання за всі злочини на Україні».