За тиждень розпочинаються шкільні канікули, які в більшості регіонів воюючої України триватимуть, щонайменше, до кінця січня. Батьки ж і школярі, скоріше за все, і під час канікул будуть думати-гадати:

яким же буде НМТ (Національний мультипредметний тест) в 2023 році?

Нагадаю, що НМТ, як форма проведення вступного випробування на бакалаврат, на заміну ЗНО, був введений в 2022 році через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Нині не будемо обговорювати помилки та суперечності вступної кампанії в 2022 році, а звернемо увагу на прийдешню - в 2023 році.

Отож, як я вже зазначив, досі триває протистояння між чиновниками МОН і депутатами ВР в питанні визначення як форми так і змісту НМТ-2023. Якщо коротко, то Міністерство освіти пропонує в ОДИН день складати тест із 4 обов‘язкових предметів ( української мови, математики, історії України та однієї з іноземних мов): а депутати з Комітету освіти відповідно в ДВА дні: в перший день - українську мову і математику, в другий день - історію або одну із іноземних мов, а інший предмет (на вибір) - біологія, географія, фізика, хімія, історія України (якщо іншим вибірковим предметом було обрано одну із іноземних мов) чи одну із іноземних мов (якщо іншим вибірковим предметом було обрано історію України).

Таким чином, розходження стосується ФОРМИ проведення:

Популярні новини зараз
Субсидії, зарплати та пенсії: які зміни принесе українцям лютий "Виписують повістки навіть пенсіонерам": найкращі приколи про обшук у Ігоря Коломойського, українці надривають животи від сміху Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах 69-річна Валюха зі "Сватів" зібралася на фронт, захищаючи путіна: "Я спочатку спалахнула..."
Показати ще

в ОДИН або ДВА дні та у визначенні ПРЕДМЕТІВ:

де обов‘язкові УКРАЇНСЬКА МОВА і МАТЕМАТИКА співпадають, а історія України та іноземна мова із обов‘язкових від МОН стають на вибір від ДЕПУТАТІВ.

Одразу скажу, що перші і другі мають свої аргументи як «за» так і «проти», однак складається враження, що освітні ВЛАДЦІ так захопилися амбіційною боротьбу між собою, що ДОСІ не можуть знайти порозуміння. Тому батьки і старшокласники ЗНОВУ перебувають в стані очікування чергових НОВИХ правил вступу в 2023 році. І ця метушня та безвідповідальність чиновників виглядає як ЗНУЩАННЯ над СОТНЯМИ ТИСЯЧ випусників, їх батьків та вчителів.

Ще більш дивною є історія з Українським центром оцінювання якості освіти, який створено саме для розробки та реалізації зовнішнього незалежного оцінювання, в даному випадку НМТ. Від 2019 року УЦОЯО не має офіційного КЕРІВНИКА. Два місяці тому Кабінет Міністрів нарешті призначив на цю вкрай важливу посаду такого собі Едуарда ЦИРУЛІКА, який до цього керував цілим відділом корпоративного управління Національного авіаційного університету, який очолює кум Табачника Луцький. Майбутній очільник УЦОЯО лише в 2020 році став магістром на факультеті архітектури і будівництва цього ж таки НАУ і як студент-ЗАОЧНИК захистив диплом на тему: «Монолітно-каркасна житлова будова з підвищеним комфортом у місті Бровари». Тож нині Уряд України вирішив, що саме такий кадр повинен визначати і творити нинішню освітню будову України?!

Цікаво, що вже два місяці після призначення, КМ не оприлюднює свого рішення про нового керівника УЦОЯО!

Мої констуктивні пропозиції:

1. Уряду невідкладно призначити професійного і авторитетного в освітньому середовищі керівника УЦОЯО;

2. Після консультацій з освітянами, якнайшвидше, ухвалити рішення про форму та зміст НМТ-2023;

3. З огляду на важливість громадянського та патріотичного виховання у воюючій Україні визначати УКРАЇНСЬКУ МОВУ та ІСТОРІЮ УКРАЇНИ обов‘язковими предметами НМТ-2023;

4. Третім обов’язковим предметом визначити ІНОЗЕМНУ МОВУ для вступу на гуманітарні спеціальності, МАТЕМАТИКУ - на технічні, БІОЛОГІЮ - на природничі;

5. НМТ-2023 в умовах воюючої України провести в ОДИН день.

І найголовніше:

ВЛАДЦІ, які отримують чималі зарплатні та премії від платників податків України, повинні нарешті навчитися оперативно, фахово та відповідально ухвалювати рішення в інтересах ЛЮДИНИ, СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ!

П.С. І до речі.

ХТО і КОЛИ поверне ГРОШІ абітурієнтам-2022, які заплатили за ПРОБНИЙ НМТ, якого освітні посадовці так і не провели?