Останні зміни Закону про легалізацію (лінк на закон) стосуються кожної юридичної особи та їх кінцевих бенефіціарів і варті уваги, бо можуть призвести до штрафних санкцій (до 340 тисяч грн).

Юридична особа зобов’язана кожного року підтверджувати відомості про кінцевих власників. Зміни ж не знімають зобов’язань, але удосконалюють саму процедуру:

Раніше законодавство не передбачало звідки у юрособи має з'явитись інформація щодо КБВ й що робити у разі її відсутності. Особливо це стосувалось юросіб зі складною структурою власності.

Новації передбачають надання юрособі інформації самими засновниками/учасниками та бенефіціарами (це ж стосується і змін структури власності).

Хто ж перевіряє достовірність?

Популярні новини зараз
Якщо побачите таку монету — не викидайте: можна озолотитися, за день ставки зросли на 2 тисячі грн Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому По-жирному вже не буде: українські супермаркети поділилися новими цінами на солоне сало та свинину "Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі
Показати ще

Тепер до переліку доєднались, зокрема, СПФМ, органи державної влади та правоохоронні органи.

Важливим моментом новацій закону також є наступне:

Державний реєстратор матиме право вимагати від фіз та юросіб інформації, доступ до приміщень, оглядати речі та документи за місцезнаходженням юрособи.

Хто не підпадає під вимоги щодо КБВ?

Це: політичні партії, професійні та творчі спілки, адвокатські об‘єднання та бюро, нотаріальні організації, органи державні та місцевого самоврядування, публічні компанії (публічне акціонерне товариство), комунальні підприємства, житлові й сільськогосподарські кооперативи.

Порада бізнесу: обов’язково визначати відповідальних за моніторинг інформації про КБВ, налогоджувати комунікацію із засновниками, отримувати необхідні документи, слідкувати за змінами в законодавстві та вчасно виконувати вимоги.