Наприкінці січня Кабінет Міністрів затвердив новий порядок бронювання військовозобов’язаних працівників та критерії, які визначають критично важливі для економіки України підприємства.

Василь Пелепецький, адвокат фінансової компанії Activitis, зазначає, що, згідно постанови КМУ №76 від 27.01.2023, йдеться про наступні критерії:

- сума сплачених підприємством податків, крім митних платежів, протягом року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро;

- сума надходжень, крім кредитів і позик, за звітний рік перевищує 32 млн. євро;

- підприємство включено до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

Популярні новини зараз
Мер у росії закликає бити молодь, щоб навчити відповідати за свої слова: "У морду - це боляче" Еко-активістка, яка виїхала до Європи, звинуватила ЗСУ за "срачі" в окопах: "Це все сортується" Акула цілком проковтнула дайвера, але він вижив і розповів, як це бути всередині хижака: "Мене почало сильно трясти" Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..."
Показати ще

- підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади;

- підприємство не має заборгованості зі сплати ЄСВ;

- розмір середньої заробітної плати працівників становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.

- підприємство є резидентом Дія Сіті.

Який порядок набуття «особливого статусу» для бронювання працівників?

Якщо компанія «проходить фільтр» для отримання особливого статусу, критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, необхідно направити звернення з підтверджуючими документами до центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, чи міської та обласної державної адміністрації, залежно від сфери діяльності компанії.

Варто зазначити, що термін бронювання не може перевищувати 6 місяців, забронювати можна не більше 50% військовозобов’язаних працівників (кількість заброньованих може бути збільшена за умови обґрунтовання потреби), а підтвердження особливого статусу необхідно здійснювати не рідше ніж один раз на рік.

Які є нюанси присвоєння підприємству «особливого статусу» для бронювання працівників?

Постанова КМУ не містить чіткого переліку критеріїв, яким повинна відповідати компанія, що має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.

Таким чином, присвоєння особливого статусу матиме індивідуальний характер та залежатиме від рішення відповідного державного органу, до якого підприємством буде направлено звернення.

Питання чи матиме право компанія, якій відмовили у наданні особливого статусу та, відповідно, бронюванні своїх працівників, оскаржити таке рішення та який порядок такого оскарження залишається відкритим.