За його словами, посередницька діяльність ТОВ "ФерроМет1" з постачання сировини за завищеними цінами призвела у 2019 році до відходу з ринку України одного зі світових лідерів виробника будматеріалів HeidelbergCement, українські активи якого пізніше викупила Concorde Capital із партнерами.

За даними ПрАТ "Кривий Ріг Цемент", збитки "Хайдельбергцемент Україна" у 2018 році становили 613,7 млн ​​грн.

ПрАТ "Хайдельбергцемент Україна" (зараз – ПрАТ "Кривий Ріг Цемент") неодноразово намагалося отримати спеціальний дозвіл на використання надр Мар'янського родовища, розвідку та експертизу запасів якого було проведено ВАТ "Кривий Ріг Цемент" ще в 2006 році, проте підприємство отримувало необґрунтовані відмови. повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у компанії.

При цьому ТОВ "ФерроМет1", яке не є виробником цементу, також провело геолого-економічну оцінку родовища, а також оцінку впливу на довкілля видобутку вапняку Мар'янського родовища для виробництва портландцементу, повідомив "Кривий Ріг Цемент".

Позиція "ФерроМет1" полягає в тому, що компанія провела геологічні роботи та виділила частину Мар'янського родовища вапняків в окремий об'єкт надрокористування та, користуючись своїм першочерговим правом на отримання спецдозволу, у 2018 році подала заявку до Держгеонедра на видобуток вапняку на виділеній частині родовища.

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Згідно з даними опонентів Мазепи, Держгеонедра спочатку блокували видачу спецдозволу підприємству, що змусило компанію звернутися до суду, проте його вердикт досі не виконаний. Звинувачення на адресу голови Держгеонедр і Мазепи полягають у тому, що вони нібито з сумнівних правових підстав ввели в оману суддів, домоглися арешту кар'єру та намагаються відібрати майно "Ферромет1".

За даними Єдиного держреєстру юрилц та фізосіб-підприємців, власником та кінцевим бенефіціаром ТОВ "ФерроМет1" є Фелікс Повалінський.