Державна екологічна інспекція України взяла участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на тему: «Проблеми довкілля та шкода, нанесена повномасштабним вторгненням російських військ в Україну»

Зокрема виступили Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко Олег Володимирович, Перший заступник Міністра Руслан Гречаник, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Криворучкіна Олена Володимирівна, начальник Харківської обласної військової адміністрації Синєгубов Олег Васильович, Харківський міський голова Терехов Ігор Олександрович та секретар Комітету з питань екологічної політики та природокористування Фельдман Олександр Борисович.

Також на засіданні були присутні й інші представники центральних органів виконавчої влади, представники місцевих органів влади Харківської області та звісно ж представники Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

З початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні Харківська область постійно перебуває під ворожими обстрілами російської армії. Державна екологічна інспекція на даний час є єдиним органом, який нараховує збитки, нанесених державі внаслідок російської агресії, тож начальник Держекоінспекції у Харківській області Сидоренко Андрій Юрійович під час доповіді зазначив, що через дії окупантів довкіллю Харківщини вже завдано шкоди на майже 346 млрд гривень. Матеріальна шкода знищення природно-заповідного фонду, забруднення водних ресурсів та загибелі тварин – майже 4 млрд гривень.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Жінка сфотографувала невідому істоту в лісі і виклала в соцмережі - користувачі приголомшені тим, що виявилось на знімках Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Зокрема було відвідано житловий масив «Салтівський» в якому Державною екологічною інспекцією у Харківській області постійно здійснюються розрахунки шкоди. На даний час розраховано 119 збитків на суму - 46 053 537 157,00 грн.

Зауважимо що загалом учасники поїздки відвідали 6 локацій.

Також відвідали територію регіонального ландшафтного парку «Фельдман ЕКОПАРК».

У зооколекції Фельдман Екопарк до повномасштабного вторгнення РФ нараховувалося більш ніж 5000 особин, 300 різних видів тварин. Але внаслідок постійних обстрілів рф на підприємстві на жаль сталась загибель понад 340 особин тварин та птахів.

За допомогою наявних методичних рекомендацій вдалося розрахувати частковий розмір шкоди – 1 020 000, 00 грн.

Окрім того, на даній території наявні значні ознаки пошкодження зелених насаджень та засмічення земельних ділянок, проте встановити розмір шкоди наразі не виявляється можливим у зв’язку з тим, що на даних земельних ділянках наразі не проведено розмінування.