ЧОРНОБИЛЬ як символ української трагедії та героїзму і, водночас, російського невігластва, облуди та мародерства.

Сьогодні Україна і світ вшановують День памʼяті Чорнобиля.

Так сталося, що Чорнобиль став символом трагедії та героїзму українців та водночас символом російського невігластва, облуди і мародерства.

Про злочинність рішення Москви щодо будівництва поблизу Києва методом «Всесоюзной комсомольской стройки» атомної електростанції написано багато; про партійну брехню народу в 1986 році щодо масштабів Чорнобильської катастрофи сказано теж немало; проте майже ніхто не знає про масштаби новітнього варварства і мародерства російської орди військового злочинця Путіна в Чорнобилі в 2022 році.

Так у відповідності до Звіту Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Євгена Крамаренка російськими військовими, які захопили територію Чорнобильської АЕС в 2022 році, було:

Популярні новини зараз
Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Гороскоп на тиждень 2-8 жовтня для всіх знаків Зодіаку: влада Риб, вибір Стрільців та перешкоди Дів Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ
Показати ще

- знищено 61 110 обʼєктів державного майна, зокрема 10 одиниць нерухомого;

- захоплено 2 720 одиниць рухомого майна;

- пошкоджено 429 обʼєктів державного майна, зокрема 178 одиниць нерухомого.

Загальна сума завданої шкоди з урахуванням залишкової вартості майна дорівнює близько 660 мільйонів гривень.

Отож сьогодні маємо розповісти правду українському народу і світу про наслідки тимчасової окупації російською ордою Чорнобиля.

З огляду і на цей факт, вважаю актуальним підготовку та подання номінаційного досʼє щодо включення Чорнобиля до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це спільна відповідальність Міністерства довкілля та Міністерства культури.

Принагідно згадаю, що я мав безпосереднє відношення до підготовки та підписання Указу Президента від 2016 року «Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника».

Тож Чорнобильська зона відчудження має унікальну цінність і як історико-культурний, і як природній обʼєкт.

Варто звернути увагу і на бездіяльність профільного Комітету Верховної ради у справі законодавчої підтримки розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення, діяльності Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, актуалізації Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення обʼєкту «Укриття» на екологічно безпечну систему. Законопроекти на цю тематику з 2021 року і досі знаходяться на розгляді у Комітеті з питань екологічної політики та природокористування?!

Сьогодні в день 37-роковин аварії на Чорнобильській АЕС не забуваємо також згадати та подякувати ліквідаторам і всім героям-чорнобильцям, які поклали своє життя і віддали своє здоровʼя на те, щоб врятувати Україну і весь світ!