Проєкт передбачає будівництво нових дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) для родин, які втратили житло через війну.

«Нині 362 ДБСТ вимушено перебувають за кордоном, а ще близько тисячі — мігрують усередині держави. Всі ці родини потребують нового житла. Загалом у рамках ініціативи Першої леді спільно з Естонією планується впродовж кількох років звести 8 будинків сімейного типу в Житомирській області. До речі, до цього національного проєкту вже долучилися Обʼєднані Арабські Емірати, які профінансують будівництво 10 ДБСТ по всій країні», — розповів народний депутат України, керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко.

На Житомирщині перший дитячий будинок сімейного типу за підтримки Естонії зведуть в обласному центрі. Нещодавно Арсеній Пушкаренко разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Естонії в Україні Каймо Кууском оглянули ділянку, яку Житомирська міська рада визначила під будівництво. Дитячий будинок сімейного типу побудують на околиці Житомира, в затишному місці неподалік озера.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

У міжнародному конкурсі на кращий архітектурний проєкт майбутнього будинку взяли участь 17 українських та естонських архітектурних бюро. Як повідомив міністр економіки та зв’язку Естонської Республіки Тііт Ріісало, 31 липня було оголошено переможця архітектурного конкурсу — проєкт «Хата».

Площа майбутнього помешкання становитиме близько 200 кв м. Будівельні роботи планують розпочати цьогоріч, і вже у наступному році перша багатодітна родина зможе відсвяткувати новосілля. Крім того, невдовзі розпочнеться будівництво ще одного ДБСТ — у Березівській громаді Житомирського району.

«Політика держави, що дитина повинна виховуватися в родині, є незмінною, а радянська система інтернатного виховання мусить відійти у минуле. Переконаний, що нові ДБСТ стануть дійсно рідними домівками для діток, які залишилися без батьківського піклування, а також для тих, хто взяв на себе відповідальність виховання та дарує тепло і любов дітям, на долю яких випали складні випробування», — зазначив Арсеній Пушкаренко.