Як сталося відомо, на вчорашній зустрічі із ветеранами очільниця Мінвету Лапутіна озвучила чергове нове місце для будівництва довгоочікуваного Національного військового меморіального кладовища для українських героїв. І це вже не Биківня, а …село Гатне Фастівського району Київської області?!

Коротко про історію питання.

Більше току тому постало питання гідного пошанування та увічнення загиблих героїв України. Влада підтримала ці ініціативи й запропонувала створити військовий меморіальний цвинтар за зразком Арлінгтонського національного цвинтаря в США. Варіанти вибору місця в столиці України розпочиналися із Співочого поля, Бабиного яру, згодом йшлося про розширення Берковецького кладовища, ще пізніше - Лиса гора. Визначення місця поховання на Лисій горі було погоджено Урядом і КМДА, проте не підтримано громадськістю.

І ось врешті решт було знайдено остаточне компромісне рішення, яке підтримали всі - йдеться про ділянку між селищем Биківня та Київським районом ДВРЗ у межах Биківнянського лісу та ділянки Дарницької лісництва. Ще одним світоглядним аргументом на користь вищезгаданого місця було сусідство із Національним історико-меморіальним заповідником «Биковнянські могили».

Для організаційно-правового вирішення питання про Національний військовий цвинтар Міністертво культури та Міністерство ветеранів разом із КМУ погодило виділення близько 90 га землі державної власності, а КМДА та КИЇВРАДА ухвалила рішення про передачу 8 га землі із власності міста.

Популярні новини зараз
Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться "Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство
Показати ще

Для остаточного узаконення Національного меморіального військового цвинтаря було підготовлено спеціальний законопроект про розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві, який зареєстрували майже всі депутати «Слуги народу», а підтримали як Закон 320 депутатів із усіх фракцій та депутатських груп на чолі із Стефанчуком і Корнієнком!

8 травня Закон відправили на підпис Президенту!

Минуло майже 3 місяці…

Закон досі не підписано…

(знову мовчу про 15-денний припис Конституції для обовʼязкового підписання або ветування Закону президентом )

І тут чуємо, що Міністерство ветеранів пропонує чергове нове місце в Гатному, де спочатку треба по-новому ухвалити всі організаційно-правові рішення, потім вирубати кілька сот гектарів прадавнього лісу і лише потім розпочати будівництво обіцяного владою військового цвинтаря?!

У мене запитання до влади:

- ВИ, що вже відкрито ЗНУЩАЄТЕСЯ із родин загиблих військових (йдеться передовсім про киян), які вже більше року чекають, коли можна нарешті похоронити своїх рідних?;

- ХТО запропонував ВІДМОВИТИСЯ виконувати рішення погоджене Київрадою, Урядом і конституційною більшістю Верховної Ради щодо створення Національного військового меморіального цвинтаря в Биківні?

- ЧОМУ обрано саме таке незручне місце в Гатному, як для створення цвинтаря так і для проведення церемоніальних заходів?…

Складається стійке враження, що до вирішення цієї СВЯТОЇ справи увічнення памʼяті загиблих героїв, долучилися циніки і мародери, які й тут хочуть поживитися чи то бюджетними грошима чи то землею у своїх приватних інтересах!

П.С. Принагідно згадується слова нашого визначного мислителя Вʼячеслава ЛИПИНСЬКОГО, який у своїй знаменитій праці «Листи до братів-хліборобів» вказував на вічну проблему із світоглядною неукраїнськістю політичної еліти України, яка має надто СЛАБКУ ПАМʼЯТЬ:

- не знає своєї РІДНОЇ ІСТОРІЇ;

- не творить національних ІСТОРИЧНИХ ЛЕГЕНД;

- не шанує СПРАВ, ІМЕН та МОГИЛ своїх ГЕРОЇВ.