Комунальне виробничо-господарське підприємство у Коростені зобов'язане відшкодувати збитки, завдані навколишньому середовищу через недостатнє управління полігоном твердих побутових відходів.

Внаслідок скарг місцевих мешканців, Державна екологічна інспекція Поліського округу здійснила позаплановий захід державного контролю в період з 16 по 22 березня 2021 року. Огляд виявив порушення в діяльності Комунального виробничо-господарського підприємства (КВГП) у сфері поводження з відходами, зокрема при захороненні твердих побутових відходів на полігоні в місті Коростень. Як результат, особу з посадового статусу на підприємстві притягнули до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу.

Крім того, Державна екологічна інспекція розрахувала збитки, завдані державою через забруднення земель хімічними речовинами з полігону. Сума збитків становила 10 537,80 грн. Комунальне підприємство відмовилося відшкодувати цю суму, після чого Держекоінспекція подала позов до Господарського суду Житомирської області з вимогою стягнути збитки.

Господарський суд Житомирської області першої інстанції позов задовольнив, але КВГП не погодилось з цим рішенням і подало апеляційну скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду. Після розгляду скарги, колегія суддів Північно-західного апеляційного господарського суду 4 серпня 2023 року визнала, що рішення першої інстанції відповідає чинному законодавству та не потребує змін чи скасування.

Постанова суду набирає законної сили з дня її прийняття. У разі відмови Комунального виробничо-господарського підприємства в добровільному виконанні рішення суду, Державна екологічна інспекція залишає за собою право звернутися до Державної виконавчої служби для примусового стягнення збитків, завданих природному середовищу.

Популярні новини зараз
Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще