При отриманні поранень на фронті українським військовим передбачені виплати, однак щоб отримати їх ветеранам доводиться пройти дев'ять кіл пекла. І все починається з проходження військово-лікарських комісій (ВЛК).

Про це в ютуб-ефірі "ВІДДУШІВДУШУ" розповів доброволець та ветеран АЗОВА – Дід Шинобі.

За словами військового, він проходив цю процедуру у 2017 році, проте, за розповідями його побратимів, і зараз ситуація не дуже змінилася. Ветеранів змушують збирати різні довідки, принижують та вимагають хабарі. Як каже Дід Шинобі, система ВЛК – це місце, де сидять совкові лікарі, де суцільна бюрократія та приниження.

"Вони тупо мурижать військових цими чергами - тижнями, місяцями, це нереально. Коли у тебе з психікою все добре, то починає бісити. А коли ти трохи на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад, - ред.), трохи з головушкою проблеми, тоді це може привести до дуже поганих ситуацій, так би мовити. Я можу сказати на своєму прикладі, це було в 2017. Оце тупа совкова система, це бюрократія – там і там потрібна довідка, туди, сюди, третє, десяте. І корупційна система у цьому замішана також", - каже ветеран.

За його словами, голова ВЛК почав морочити голову за одну з довідок та натякав на хабар у розмірі 15% від суми виплати за поранення. Як розповів Дід Шинобі, після всіх принижень він не став продовжувати проходити комісію. Зрештою виплати за поранення військовий так і не отримав. Він навів приклади українських захисників, які без рук, без ніг не можуть отримати цих виплат навіть через рік після поранень.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги
Показати ще